7,90 zł

Atomowy wiek

Atomic Age / L'âge atomique
reż. Héléna Klotz
Francja 2012 / 64’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Historia to jedno. W tym filmie to nie fabuła jest najważniejsza, ale z wielkim wyczuciem uchwycony moment dorastania, kiedy wszystko jest nowe, pierwsze, intensywne. Atomowy wiek to oszałamiająco zrealizowane studium postaci, w ramach którego poznajemy perspektywę młodego mężczyzny przedzierającego się przez pierwsze seksualne doświadczenia i nawiązującego delikatne więzi przyjaźni.

Victor i Rainer to dwaj typowi francuscy (nie bójmy się słów!) hipsterzy. Jadą właśnie do centrum Paryża na melanż. W klubie Victor poznaje przypadkowe dziewczyny. Rainer wpada w oko chłopakowi. Testosteron buzuje, wymiana zdań kończy się bójką. Wszystko wygląda jak zwykła noc spędzona na mieście. Do czasu.

Reżyserka filmu Helena Klotz długo szukała odpowiednich aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Ostatecznie zdecydowała się zaangażować naturszczyków, osiągając w ten sposób niezwykle realistyczny rezultat. Odtwórcą roli Reinera jest Dominik Wojcik, chłopak o polskich korzeniach, którego reżyserka poznała w jednym z paryskich klubów. W jednej z drugoplanowych ról wystąpił natomiast Niels Schneider – aktor znany z filmów Xaviera Dolana.

Twórcy

reżyseria Héléna Klotz
scenariusz Héléna Klotz
zdjęcia Hélène Louvart
montaż Cristóbal Fernández, Marion Monnier
muzyka Ulysse Klotz
obsada Eliott Paquet, Dominik Wójcik, Niels Schneider, Mathilde Bisson
producent Alexandre Perrier
produkcja Kidam, ARTE
polski dystrybutor Tongariro
język francuski, polski

Atomowy wiek

Héléna Klotz

Twoja ocena 0/5