Monument

reż. Jagoda Szelc
Polska 2018 / 108’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Podczas seansu Monumentu odczuwamy na własnej skórze atmosferę niepokoju, chaosu i oczekiwania na przełom, emanującą już z Wieży. Jasnego dnia, debiutanckiego filmu Jagody Szelc, jednej z najciekawszych twórczyń na współczesnej mapie filmowej Polski. Jednocześnie jednak reżyserka nie ogranicza się do powtarzania rozwiązań wypracowanych w rewelacyjnej Wieży.

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki, który okazuje się czymś więcej niż tylko ćwiczeniem stylistycznym. W  Monumencie urodzona we Wrocławiu twórczyni jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie. Nowy film Szelc zaczyna się niewinnie. Grupa studentów wyjeżdża na praktyki do prowincjonalnego hotelu, który jest czymś pomiędzy Szpitalem Przemienienia z filmu Żebrowskiego a Hasowskim Sanatorium pod Klepsydrą. Na miejscu bohaterowie spełniają coraz to nowe zachcianki surowej managerki, a także orientują się, że placówka oferuje swoim klientom zupełnie niestandardowe usługi. Jak młodzi ludzie odnajdą się w tej zaskakującej sytuacji? Jaki wpływ na ich zachowanie wywrze tytułowy Monument – tajemnicza budowla znajdująca się na terenie hotelu?

Twórcy

reżyseria Jagoda Szelc
scenariusz Jagoda Szelc
zdjęcia Przemysław Brynkiewicz
montaż Anna Garncarczyk
muzyka Rafał Nowak
obsada Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Oskar Borkowski, Jakub Zając, Mateusz Czwartosz, Jakub Gola, Adam Gradowski
producent Agata Golańska
produkcja Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
polski dystrybutor Kino Świat
język polski

Monument

Jagoda Szelc

Twoja ocena 0/5