7,90 zł lub taniej w pakiecie

Szukając Vivian Maier

Finding Vivian Maier
reż. John Maloof, Charlie Siskel
USA 2013 / 80’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Szukając Vivian Maier to film pokazywany na festiwalach całego świata – od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro – przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.

Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie. Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Twórcy

reżyseria John Maloof, Charlie Siskel
scenariusz John Maloof, Charlie Siskel
zdjęcia John Maloof
montaż Aaron Wickenden
muzyka J. Ralph
producent John Maloof, Charlie Siskel
produkcja Ravine Pictures, LLC
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Szukając Vivian Maier

John Maloof, Charlie Siskel

Twoja ocena 0/0