7,90 zł lub taniej w pakiecie

Dumni i wściekli

Pride
reż. Matthew Warchus
Wielka Brytania 2014 / 115’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Dumni i wściekli to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak Goło i wesoło, czy Dziewczyny z kalendarza, z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy, Imeldy Staunton, Andrew Scotta  i Dominica Westa.

Twórcy

reżyseria Matthew Warchus
scenariusz Stephen Beresford
zdjęcia Tat Radcliffe
montaż Melanie Olivier
obsada Bill Nighy, Andrew Scott, Dominic West, Imelda Staunton
producent David Livingstone
produkcja Calamity Films
język angielski

Matthew Warchus

Matthew Warchus urodził się 24 października 1966 roku w Rochester. Jest reżyserem teatralnym, operowym i filmowym. Uznanie i nagrody przyniosła mu realizacja licznych przedstawień na deskach wielu brytyjskich teatrów. Dość powiedzieć, że zadebiutował sztuką dla Royal Shakespeare Company jako najmłodszy reżyser w historii sceny ze Stratford. Przed Dumni i wściekli zrealizował tylko jeden film – Simpatico na podstawie sztuki Sama Sheparda z Kim Basigner, Jeffem Bridgesem i Nickiem Nolte w rolach głównych.

Dumni i wściekli

Matthew Warchus

Twoja ocena 0/5