7,90 zł lub taniej w pakiecie

Carol

reż. Todd Haynes
USA, Wielka Brytania 2015 / 113’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Carol jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy I Am Not ThereIdola i Daleko od nieba.

Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Carol to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett, której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara. 

Twórcy

reżyseria Todd Haynes
scenariusz Phyllis Nagy, na podstawie powieści Patricii Highsmith „The Price of Salt”
zdjęcia Ed Lachman
montaż Affonso Goncalves
muzyka Carter Burwell
obsada Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson
producent Tessa Ross, Dorothy Berwin, Thorsten Schumacher, Bob Weinstein, Harvey Weinstein, Danny Perkins, Cate Blanchett, Andrew Upton, Robert, Jolliffe, Elizabeth Karlsen, Stephen Woolley, Christine Vachon
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Carol

Todd Haynes

Twoja ocena 0/0