9,90 zł lub taniej w pakiecie

Holiday

reż. Isabella Eklöf
Dania, Holandia, Szwecja 2018 / 91’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Tureckie wybrzeże, drinki z palemką, dom z basenem, a w nim bogate towarzystwo, które lubi się zabawić. I tylko twarz młodziutkiej, niebywale atrakcyjnej Saschy zdradza czujność i napięcie kryjące się pod rozkosznym uśmiechem, sprawiającym jednak wrażenie przyklejonego.

Sascha dotrzymuje towarzystwa mężczyźnie w średnim wieku, Michaelowi, który jest równie nieprzewidywalny w rozdawaniu szmaragdów, co w wymierzaniu policzków. Przemoc w tym opromienionym słońcem, a przy tym zimnym jak skalpel filmie objawia się serią gwałtownych eksplozji, po których wszystko wraca do normy. W każdym razie do czasu, gdy nowo poznany samotny żeglarz Thomas przypomni Saschy o istnieniu życia, w którym kobiece ciało nie jest niczyją własnością ani przedmiotem handlu. Debiutująca prowokacyjnym Holiday Isabella Eklöf to piekielnie przenikliwa reżyserka. Jej pozytywnie przyjęty na festiwalu Sundance film pokazuje, jak rozpięta wokół bohaterki sieć męskiej manipulacji, upokorzeń i benefitów produkuje kogoś w rodzaju syreny. Słodki, melodyjny głos Saschy uwodzi żeglarzy i widzów, widzimy w niej ofiarę, ale jednocześnie bohaterka napawa nas lękiem. Jaki mrok kryje wnętrze osoby, która sprzedała duszę za luksusowe wakacje?


Międzynarodowy Konkurs Filmowy Nowe Horyzonty

Odważne, bezkompromisowe filmy twórców poszukujących nowych form wyrazu – to cechy charakterystyczne Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowe Horyzonty – jednego z filarów festiwalu NH. Holiday zdobyło Grand Prix 18. edycji Nowych Horyzontów.

Twórcy

reżyseria Isabella Eklöf
scenariusz Isabella Eklöf, Johanne Algren
zdjęcia Nadim Carlsen
montaż Olivia Neergaard-Holm
muzyka Martin Dirkov
obsada Victoria Carmen Sonne, Lai Yde, Thijs Römer, Adam Ild Rohweder, Yuval Segal
producent David B. Sørensen, Trent, Charlotte Scott-Wilson, Jonas Kellagher, Simon Perry
produkcja An Apparatur, Oak Motion Pictures, Commonground Pictures, Film I Väst
właściciel praw Heretic Outreach
język duński, angielski, holenderski

Holiday

Isabella Eklöf

Twoja ocena 0/5