Życie Adeli - Rozdział 1 i 2

Blue Is the Warmest Colour / La vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2
reż. Abdellatif Kechiche
Francja 2013 / 172’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Film dostępny do 30-ego maja.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie.

Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje…

Film wzbudził zachwyt już na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury przyznało mu Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: absolutnemu arcydziełu filmowemu – śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości. Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche’a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat. Film był szeroko dyskutowany w Cannes nie tylko ze względu na jego jakość, ale także za sprawą jednych z najśmielszych i nieudawanych scen erotycznych w historii kina.

Twórcy

reżyseria Abdellatif Kechiche
scenariusz Abdellatif Kechiche, Ghalia Lacroix
zdjęcia Sofian El Fani
montaż Ghalia Lacroix, Albertine Lastera, Jean-Marie Lengelle, Camille Toubkis
obsada Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Jérémie Laheurte
producent Brahim Chioua, Abdellatif Kechiche, Genevieve Lemal, Vincent Maraval
produkcja Wild Bunch, Quat'sous Films
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski

Życie Adeli - Rozdział 1 i 2

Abdellatif Kechiche

Twoja ocena 0/5