7,90 zł lub taniej w pakiecie

Tylko Bóg wybacza

Only God Forgives
reż. Nicolas Winding Refn
Francja, USA, Szwecja, Dania 2013 / 89’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Julian jest właścicielem klubu w Bangkoku, w którym prowadzi nie do końca legalne interesy. Kiedy jego brat Billy zostaje zamordowany, życie Juliana radykalnie się zmienia.

Ich matka oczekuje, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna, mimo oporów i wątpliwości, postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy'ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty...

Film Nicolasa Windinga Refna, twórcy kultowego Drive, to hipnotyczna opowieść o więzach krwi i zemście z Ryanem Goslingiem i Kristin Scott Thomas w rolach głównych. Autorem ścieżki dźwiękowej, podobnie jak w przypadku Drive, jest Cliff Martinez, a za oszałamiającą stronę wizualną filmu odpowiada Larry Smith, autor zdjęć do m.in. Oczu szeroko zamkniętych Stanley'a Kubricka.


Oglądasz film, który trafił do autorskiej sekcji Nie wierzysz, że arthouse może trwać poniżej 1,5h?, przygotowanej przez Magdalenę Bryję, zwyciężczynię konkursu na stworzenie autorskiej propozycji zestawu filmów, wybranych spośród tytułów dostępnych na NH VOD. Oddajemy głos Magdalenie:

Uważasz, że Iliada byłaby nawet spoko, gdyby nie te retardacje? Myślisz, że urodziłaś się w złych czasach, czytając o tym, że na początku XX wieku filmy trwały kwadrans? Perspektywa obejrzenia Szatańskiego tanga odbiera Ci smak życia? Nie chcesz jednak rezygnować z kina artystycznego, bo Marvelki to nie Twoja bajka – masz po prostu słabą zdolność koncentracji, jak mówią Anglicy, attention span of a goldfish. Nie lubisz też poza filmem konsumować niczego innego, więc 3-godzinna projekcja to dla Ciebie ryzyko śmierci z niedożywienia. Nowe Horyzonty udowodnią Ci, że możesz doświadczać kina artystycznego, nie odtwarzając na fotelu wszystkich pozycji kamasutry.

Twórcy

reżyseria Nicolas Winding Refn
scenariusz Nicolas Winding Refn
zdjęcia Larry Smith
montaż Matthew Newman
muzyka Cliff Martinez
obsada Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Tom Burke, Vithaya Pansringarm, Rhatha Phongam, Byron Gibson
producent Lene Børglum, Sidonie Dumas, Vincent Maraval
produkcja Bold Films, Gaumont, Wild Bunch
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Tylko Bóg wybacza

Nicolas Winding Refn

Twoja ocena 0/5