7,90 zł lub taniej w pakiecie

Teoria wszystkiego

The Zero Theorem
reż. Terry Gilliam
USA 2013 / 102’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde, nawet najskrytsze ich pragnienia, są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.

Ukrywający się przed światem, ekscentryczny geniusz Qohen Leth otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków, ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką, namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks i czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…

Niezwykła wyprawa do szalonego, surrealistycznego świata Terry’ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python i reżysera tak kultowych filmów jak Monty Python i Święty Graal, 12 małp, Parnassus, Las Vegas Parano, czy Brazil. Teoria wszystkiego to czarna – jak czarna dziura – komedia w gwiazdorskiej obsadzie i z nagrodzonymi Oscarami Christophem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.

Twórcy

reżyseria Terry Gilliam
scenariusz Pat Rushin
zdjęcia Nicola Pecorini
montaż Mick Audsley
muzyka George Fenton
obsada Christoph Waltz, Mélanie Thierry, Matt Damon, Tilda Swinton
producent Nicolas Chartier, Dean Zanuck
produkcja Voltage Pictures, Zanuck Independent, MediaPro Pictures, Zephyr Films
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Teoria wszystkiego

Terry Gilliam

Twoja ocena 0/5