7.90 zł lub taniej w pakiecie

Sugar Man

Searching for Sugar Man
reż. Malik Bendjelloul
Niemcy 2012 / 86’, polskie napisy
polskie napisy zobacz zwiastun

Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Niewiarygodna, pełna niespodzianek, a do tego prawdziwa historia życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał.

Pod koniec lat 60. w jednym z barów w Detroit dwóch uznanych producentów muzycznych usłyszało nieznanego piosenkarza o wielkim talencie. Nagrali z nim album, licząc, że z miejsca stanie się gwiazdą. Jednak płyta okazała się fiaskiem: nie chciał jej kupować dosłownie nikt. Piosenkarz wkrótce zniknął bez śladu, jeśli nie liczyć plotki o jego samobójstwie podczas koncertu.

Kilka lat później pirackie kopie jego płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad odniosły tam niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presleya i Rolling Stonesów, choć sam piosenkarz nigdy się o tym nie dowiedział. Dwaj fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodriguez. Opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.

Twórcy

reżyseria Malik Bendjelloul
scenariusz Malik Bendjelloul
zdjęcia Camilla Skagerström
montaż Malik Bendjelloul
muzyka Rodriguez
obsada Sixto Rodriguez, Stephen 'Sugar' Segerman, Dennis Coffey
producent Simon Chinn, John Battsek
produkcja Red Box Films, Passion Pictures
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski
barwa kolor

Sugar Man

Malik Bendjelloul

Twoja ocena 0/0