9,90 zł lub taniej w pakiecie

Skóra, w której żyję

The Skin I Live In / La piel que habito
reż. Pedro Almodóvar
Hiszpania 2011 / 115’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Skóra, w której żyję to owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller Pedra Almodóvara, a zarazem jeden z jego najmroczniejszych, najchłodniejszych filmów (a wiemy przecież, jak wysoka potrafi być temperatura tego kina!).

Ulubiony aktor hiszpańskiego mistrza, Antonio Banderas wciela się tu w postać Roberta Ledgarda, znanego chirurga plastycznego, którego żona spłonęła w wypadku samochodowym. Od tamtej pory Legard obsesyjnie próbuje stworzyć odporną na wszelkie uszkodzenia skórę. Sukces jego wynalazku zależy jednakże od znalezienia kogoś, na kim będzie mógł prowadzić eksperymenty, a ochotników brak...

Film Almodovara to także fantastyczny eksperyment: zrealizowany na podstawie powieści (Thierry’ego Jonqueta), a nie własnego scenariusza gatunkowy miszmasz, skutecznie - i z wdziękiem! - łączy konwencję thrillera z melodramatem czy kryminalną komedią. Skóra w której żyję styl nawiązujący do arcydzieł Hitchcocka, Franju czy Langa udanie kojarzy również z nowoczesnym tematem podejmującym kwestie bioetyki. A poza wszystkim innym to wyjątkowy hołd złożony pięknu ludzkiego ciała.

Twórcy

reżyseria Pedro Almodóvar
scenariusz Pedro Almodóvar, na podstawie książki Thierry'ego Jonqueta Tarantula
zdjęcia José Luis Alcaine
montaż José Salcedo
muzyka Alberto Iglesias
obsada Antonio Banderas, Elena Anaya, Jan Cornet, Marisa Paredes
producent Agustín Almodóvar, Esther García
produkcja El Deseo
polski dystrybutor Gutek Film
język hiszpański

Skóra, w której żyję

Pedro Almodóvar

Twoja ocena 0/5