12,90 zł lub taniej w pakiecie

Nimfomanka, część 2 - wersja reżyserska

The Nymphomaniac: Vol. 2: Director's Cut
reż. Lars von Trier
Dania 2013 / 170’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzicielskie, kontrowersyjne - wszystkie te określenia pasują do jednego z najgłośniejszych projektów Larsa von Triera.

Nimfomanka konstrukcją przypomina powieść: złożoną z ośmiu rozdziałów, zamkniętą w dwóch częściach, jak w dwóch tomach. Jej początek kojarzy się z Baśnią z tysiąca i jednej nocy:  oto w lodowaty poranek stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgård) znajduje na podwórzu swojego domu pobitą kobietę. Zabiera ją do domu, kładzie do łóżka, przynosi herbatę, a Joe (Charlotte Gainsbourg) odwdzięcza mu się wyznaniem o swoim życiu nimfomanki. W tym prowokacyjnym, zabawnym filmie historiom o utracie dziewictwa i o seksualnych zawodach w pędzącym pociągu, w których stawką jest torebka cukierków; towarzyszą opowieści o lewitowaniu, wędkowaniu, o wiązaniu i upokarzaniu, ale i o bachowskiej polifonii. Ale to przede wszystkim otwarta rozmowa o ciele i pożądaniu, unikająca moralnych osądów. W bezwstydnej, budzącej skrajne reakcje Nimfomance wystąpiły wielkie gwiazdy kina: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell, Willem Dafoe. Swój ekranowy debiut miała tu także Stacy Martin (Wszystkie pieniądze świataZima).

Twórcy

reżyseria Lars von Trier
scenariusz Lars von Trier
zdjęcia Manuel Alberto Claro
montaż Molly Malene Stensgaard
muzyka Kristian Eidnes Andersen
obsada Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Stacy Martin, Christian Slater, Sophie Kennedy Clark, Connie Nielsen
producent Louise Vesth, Peter Aalbæk Jensen, Marie Gade Denessen, Peter Garde
produkcja Zentropa
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Nimfomanka, część 2 - wersja reżyserska

Lars von Trier

Twoja ocena 0/0