9,90 zł lub taniej w pakiecie

Mistrz

The Master
reż. Paul Thomas Anderson
USA 2012 / 131’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka, który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia. To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi.

Weteran wojenny Freddie Quell przez całe życie uciekał przed prawem, swoją przeszłością, a nawet miłością życia. Ale pewnego dnia spotyka Mistrza, Lancastera Dodda, charyzmatycznego lidera potężnego ruchu duchowego. Ta ekstrawagancka postać - pisarz, kapitan, fizyk, filozof - była inspirowana osobą L. Rona Hubbarda, założyciela Kościoła Scjentologicznego. Mistrz podejmuje się okiełznania demonów byłego żołnierza, który z czasem staje się jego prawą ręką i zostaje dopuszczony do wewnętrznego kręgu rodziny Dodda. Dla Freddiego to szansa, by w końcu w jego życiu pojawiła się postać ojca oraz rodzina, której nigdy nie miał – jeśli tylko będzie potrafił dostosować się do rygorystycznych rytuałów nowej religii.

W filmie Paula Thomasa Andersona wybitne role stworzyli Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix i Amy Adams. Gęstym obrazom utrwalonym na 70 milimetrowej taśmie filmowej towarzyszy muzyka skomponowana przez Jonny’ego Greenwooda, inspirowana pionierskimi utworami muzyki elektronicznej, jazzem lat 50. oraz muzyką klasyczną.

Twórcy

reżyseria Paul Thomas Anderson
scenariusz Paul Thomas Anderson
zdjęcia Mihai Malaimare Jr.
montaż Leslie Jones, Peter McNulty
muzyka Jonny Greenwood
obsada Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Jesse Plemons
producent Paul Thomas Anderson, Megan Ellison, Daniel Lupi, JoAnne Sellar
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Mistrz

Paul Thomas Anderson

Twoja ocena 0/5