7,90 zł lub taniej w pakiecie

Magical Girl

reż. Carlos Vermut
Hiszpania, Francja 2014 / 121’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Opowieść-łamigłówka, wciągająca widza do gry i do samego końca trzymająca w napięciu. Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis, bezrobotny nauczyciel literatury, postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić.

Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem...

Magical Girl otrzymał nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w San Sebastian, a odtwórczyni głównej roli Bàrbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki. Pedro Almodóvar uznał tę produkcję nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku.

Twórcy

reżyseria Carlos Vermut
scenariusz Carlos Vermut
zdjęcia Santiago Racaj
montaż Emma Tusell
muzyka Alessio Nanni
obsada Bárbara Lennie, Julio Arrojo, Luis Bermejo, Javier Botet
producent Pedro Hernández Santos, Amadeo Hernández Bueno, Àlvaro Portanet
produkcja Aquí y Allí Films
polski dystrybutor Gutek Film
język hiszpański

Magical Girl

Carlos Vermut

Twoja ocena 0/0