7,90 zł lub taniej w pakiecie

Jak ojciec i syn

Like Father, Like Son / Soshite chichi ni naru
reż. Kore-eda Hirokazu
Japonia 2013 / 116’, polskie napisy
polskie napisy zobacz zwiastun

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem.

Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Kore-eda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać dziecko, aby było szczęśliwe? Subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. 

Twórcy

reżyseria Kore-eda Hirokazu
scenariusz Kore-eda Hirokazu
zdjęcia Mikiya Takimoto
montaż Kore-eda Hirokazu
muzyka Takeshi Matsubara, Junichi Matsumoto, Takashi Mori
obsada Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki
producent Kaoru Matsuzaki, Hijiri Taguchi
polski dystrybutor Gutek Film
język japoński
barwa kolor

Jak ojciec i syn

Kore-eda Hirokazu

Twoja ocena 0/0