7,90 zł lub taniej w pakiecie

Jak ojciec i syn

Like Father, Like Son / Soshite chichi ni naru
reż. Kore-eda Hirokazu
Japonia 2013 / 116’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem.

Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Kore-eda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać dziecko, aby było szczęśliwe? Subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. 

Twórcy

reżyseria Kore-eda Hirokazu
scenariusz Kore-eda Hirokazu
zdjęcia Mikiya Takimoto
montaż Kore-eda Hirokazu
muzyka Takeshi Matsubara, Junichi Matsumoto, Takashi Mori
obsada Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki
producent Kaoru Matsuzaki, Hijiri Taguchi
polski dystrybutor Gutek Film
język japoński

Jak ojciec i syn

Kore-eda Hirokazu

Twoja ocena 0/5