9+
9,90 zł lub taniej w pakiecie

Wszyscy za jednego

The Crossing / Flukten over grensen
reż. Johanne Helgeland
Norwegia 2020 / 96’

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a ludzie muszą sobie pomagać! Przed nieustraszoną Gerdą i Ottonem stoi wymagająca misja pomocy potrzebującym dzieciom w potrzasku. Czy odwaga bohaterów wystarczy, aby sprostać zadaniu?

Wszyscy za jednego to historia heroicznej Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należą do norweskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostają aresztowani. Po zniknięciu rodziców rodzeństwo odkrywa dwoje żydowskich dzieci, Sarę i Daniela, ukrytych w tajnej szafie w piwnicy ich domu. Teraz Gerda i Otto muszą dokończyć to, co zaczęli ich rodzice: pomóc Sarze i Danielowi w przekroczeniu granicy do neutralnej Szwecji i zjednoczeniu ich z rodziną. Czy tak ryzykowna misja ma szansę powodzenia w zimowym krajobrazie Norwegii?

Nagradzana na europejskich festiwalach historia jest adaptacją książki bestsellerowej autorki Mai Lunde. Wszyscy za jednego to trzymający w napięciu film o przyjaźni ponad granicami, bezkompromisowej lojalności i wielkiej odwadze, jaką dzieci mogą znaleźć w sobie.

nagrody

Amanda Awards, Norway 2020 - najlepszy film dla dzieci

Twórcy

reżyseria Johanne Helgeland
scenariusz Maja Lunde, Espen Torkildsen
zdjęcia John-Erling H. Fredriksen
montaż Jon Endre Mørk
muzyka Stein Berge Svendsen
obsada Anna Sofie Skarholt, Bo Lindquist-Ellingsen, Samson Steine
producent Cornelia Boysen
produkcja Maipo Film
język norweski

Wszyscy za jednego

Johanne Helgeland

Twoja ocena 0/3