7,90 zł lub taniej w pakiecie

Wędrówka na Zachód

Journey to the West / Xi You
reż. Tsai Ming-liang
Francja, Tajwan 2014 / 53’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Wędrówka na Zachód w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu.

W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości. Wędrówka na Zachód to film, który wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.


Oglądasz film, który trafił do autorskiej sekcji Nie wierzysz, że arthouse może trwać poniżej 1,5h?, przygotowanej przez Magdalenę Bryję, zwyciężczynię konkursu na stworzenie autorskiej propozycji zestawu filmów, wybranych spośród tytułów dostępnych na NH VOD. Oddajemy głos Magdalenie:

Uważasz, że Iliada byłaby nawet spoko, gdyby nie te retardacje? Myślisz, że urodziłaś się w złych czasach, czytając o tym, że na początku XX wieku filmy trwały kwadrans? Perspektywa obejrzenia Szatańskiego tanga odbiera Ci smak życia? Nie chcesz jednak rezygnować z kina artystycznego, bo Marvelki to nie Twoja bajka – masz po prostu słabą zdolność koncentracji, jak mówią Anglicy, attention span of a goldfish. Nie lubisz też poza filmem konsumować niczego innego, więc 3-godzinna projekcja to dla Ciebie ryzyko śmierci z niedożywienia. Nowe Horyzonty udowodnią Ci, że możesz doświadczać kina artystycznego, nie odtwarzając na fotelu wszystkich pozycji kamasutry.

Twórcy

reżyseria Tsai Ming-liang
scenariusz Tsai Ming-liang
zdjęcia Antoine Héberlé
montaż Lei Shen Qing
muzyka Sébastien Mauro
obsada Lee Kang-sheng, Denis Lavant
producent Frédéric Bellaïche, Vincent Wang
produkcja House on Fire
polski dystrybutor Gutek Film

Wędrówka na Zachód

Tsai Ming-liang

Twoja ocena 0/5