7,90 zł lub taniej w pakiecie

W ułamku sekundy

In The Fade / Aus dem Nichts
reż. Fatih Akin
Niemcy, Francja 2017 / 101’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

U Akina pasjonujący dramat sądowy spotyka się z kinem psychologicznym, a reżyser nie waha się także stawiać prowokacyjnych pytań o to, jak Europa radzi sobie z kiełkującą w jej społeczeństwach ksenofobią i nienawiścią.

Bohaterka Kruger w tytułowym "ułamku sekundy" traci wszystko: męża (był Kurdem) i małego synka. Gdy sprawcy zamachu bombowego zostają ujęci, na jaw wychodzą rasistowskie motywy ataku. Aresztowanie pary młodych neonazistów nie łagodzi jednak bólu Katji i nie gasi potrzeby zemsty - szczególnie, że szanse na sprawiedliwy wyrok wydają się niewielkie.

Pierwszy niemieckojęzyczny film w dorobku Diane Kruger, urodzonej w Niemczech gwiazdy  Bękartów wojny Quentina Tarantino i Troi Wolfganga Petersena, przyniósł jej także pierwszą w karierze Złotą Palmę. Rezonujący napiętą atmosferą naszych czasów kryminał, nie tylko stawia w centrum gatunku kobietę, ale także z ofiary pozwala jej przedzierzgnąć się w mścicielkę. Mocne, aktualne kino.

Twórcy

reżyseria Fatih Akin
scenariusz Fatih Akin, Hark Bohm
zdjęcia Rainer Klausmann
montaż Andrew Bird
muzyka Josh Homme
obsada Diane Kruger, Numan Acar, Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Jessica McIntyre
producent Fatih Akin, Ann-Kristin Hofmann, Nurhan Sekerci-Porst, Herman Weigel, Mélita Toscan du Plantier, Alberto Fanni, Marie-Jeanne Pascal, Ardavan Safaee, Jérôme Seydoux, Sophie Seydoux, Flaminio Zadra
produkcja Bombero International, Macassar Productions
polski dystrybutor Gutek Film
język niemiecki

W ułamku sekundy

Fatih Akin

Twoja ocena 0/5