7,90 zł lub taniej w pakiecie

Sils Maria

Clouds of Sils Maria
reż. Olivier Assayas
Francja, Niemcy, Szwajcaria 2014 / 118’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi.

Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową rolę. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partnerują jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch – tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

Twórcy

reżyseria Olivier Assayas
scenariusz Olivier Assayas
zdjęcia Yorick Le Saux
montaż Marion Monnier
obsada Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger
producent Charles Gillibert
produkcja CG Cinéma, Pallas Film, CAB Productions, Vortex Sutra, Arte France Cinéma, ZDF/Arte, Orange Studio, Radio Télévision Suisse (RTS), SRG SSR idée suisse
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski, angielski, niemiecki

Sils Maria

Olivier Assayas

Twoja ocena 0/5