7,90 zł lub taniej w pakiecie

Serce psa

Heart of a Dog
reż. Laurie Anderson
USA 2015 / 73’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Serce psa to film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, dokument-esej pełen muzyki, nowojorskich pejzaży i snów.

Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Poruszające, osobiste, zadziwiające lekkością Serce psa wydaje się fragmentem dziennika, pełnego luźnych notatek, jednak im bliżej końca, tym wyraźniej odsłania się oryginalna forma i przemyślana struktura całości. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.

nagrody

Venice IFF 2015 – Lina Mangiacapre Award; Florida Film Critics Circle Awards 2015 - 2nd place FFCC Award (Best Documentary); Cinema Eye Honors Awards, US 2016 - Cinema Eye Honors Award (Outstanding Achievement in Original Music Score); International Cinephile Society Awards 2016 - Best Documentary

Twórcy

reżyseria Laurie Anderson
scenariusz Laurie Anderson
zdjęcia Laurie Anderson, Toshiaki Ozawa, Joshua Zucker-Pluda
montaż Melody London, Katherine Nolfi
muzyka Laurie Anderson
obsada Lolabelle, Julian Schnabel, Jason Berg, Dustin Defa, Lucy Hafitz
producent Laurie Anderson, Jim Cass, Cooper Holoweski, Dan Janvey, Shaun MacDonald, Jake Perlin, Noah Stahl
produkcja Canal Street Communications
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Laurie Anderson

Nowojorska artystka; gwiazda undergroundu, który na przełomie lat 70. i 80. zmienił oblicze kina, muzyki, sztuk wizualnych. Jest piosenkarką, performerką, pisarką, kompozytorką, rzeźbiarką, autorką multimedialnych instalacji, buddystką. Współpracowała m.in. z Philipem Glassem, Ruichim Sakamoto, Brianem Eno, Johnem Zornem, a także zmarłym w 2013 roku Lou Reedem, który był również jej mężem.

Wybrana filmografia

1974 Dearreader: How to Turn a Book into a Movie

1986 Home of the Brave: A Film by Laurie Anderson

2005 Hidden Inside Mountains

2015 Serce psa / Heart of a Dog

Serce psa

Laurie Anderson

Twoja ocena 0/5