7,90 zł lub taniej w pakiecie

Serce psa

Heart of a Dog
reż. Laurie Anderson
USA 2015 / 73’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Serce psa to film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, dokument-esej pełen muzyki, nowojorskich pejzaży i snów.

Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Poruszające, osobiste, zadziwiające lekkością Serce psa wydaje się fragmentem dziennika, pełnego luźnych notatek, jednak im bliżej końca, tym wyraźniej odsłania się oryginalna forma i przemyślana struktura całości. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.


Oglądasz film, który trafił do autorskiej sekcji Nie wierzysz, że arthouse może trwać poniżej 1,5h?, przygotowanej przez Magdalenę Bryję, zwyciężczynię konkursu na stworzenie autorskiej propozycji zestawu filmów, wybranych spośród tytułów dostępnych na NH VOD. Oddajemy głos Magdalenie:

Uważasz, że Iliada byłaby nawet spoko, gdyby nie te retardacje? Myślisz, że urodziłaś się w złych czasach, czytając o tym, że na początku XX wieku filmy trwały kwadrans? Perspektywa obejrzenia Szatańskiego tanga odbiera Ci smak życia? Nie chcesz jednak rezygnować z kina artystycznego, bo Marvelki to nie Twoja bajka – masz po prostu słabą zdolność koncentracji, jak mówią Anglicy, attention span of a goldfish. Nie lubisz też poza filmem konsumować niczego innego, więc 3-godzinna projekcja to dla Ciebie ryzyko śmierci z niedożywienia. Nowe Horyzonty udowodnią Ci, że możesz doświadczać kina artystycznego, nie odtwarzając na fotelu wszystkich pozycji kamasutry.

 

Twórcy

reżyseria Laurie Anderson
scenariusz Laurie Anderson
zdjęcia Laurie Anderson, Toshiaki Ozawa, Joshua Zucker-Pluda
montaż Melody London, Katherine Nolfi
muzyka Laurie Anderson
obsada Lolabelle, Julian Schnabel, Jason Berg, Dustin Defa, Lucy Hafitz
producent Laurie Anderson, Jim Cass, Cooper Holoweski, Dan Janvey, Shaun MacDonald, Jake Perlin, Noah Stahl
produkcja Canal Street Communications
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Serce psa

Laurie Anderson

Twoja ocena 0/0