7,90 zł lub taniej w pakiecie

Serce miłości

A Heart of Love
reż. Łukasz Ronduda
Polska 2017 / 77’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Serce miłości w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Serce miłości było prezentowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowych Horyzontów w trakcie 17. edycji festiwalu.

Twórcy

reżyseria Łukasz Ronduda
scenariusz Robert Bolesto
zdjęcia Łukasz Gutt
montaż Przemysław Chruścielewski, Alan Zejer, Nikodem Chabior
muzyka Wojciech Bąkowski
obsada Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek
producent Kuba Kosma
produkcja serce
polski dystrybutor Gutek Film
język polski

Łukasz Ronduda

Pisarz, badacz, scenarzysta, reżyser. W swojej działalności skupia się na styku sztuki współczesnej i kina. Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Badacz i znawca filmu eksperymentalnego. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy. Pomysłodawca nagrody filmowej PISF i MSN na produkcję filmu fabularnego dla artysty z pola sztuk wizualnych. Współautor powieści W połowie puste, której bohaterem jest Oskar Dawicki. Autor książek, m.in.: Polska Nowa Fala, historia fenomenu, który nigdy nie istniałEntuzjaści z amatorskich klubów filmowych1,2,3... film / Sztuka pomiędzy Eksperymentem a Archiwum.

Filmografia

2015 Performer

2017 Serce miłości / A Heart of Love

Serce miłości

Łukasz Ronduda

Twoja ocena 0/5