7,90 zł lub taniej w pakiecie

Serce miłości

A Heart of Love
reż. Łukasz Ronduda
Polska 2017 / 77’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Serce miłości w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Serce miłości było prezentowane w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowych Horyzontów w trakcie 17. edycji festiwalu.

Twórcy

reżyseria Łukasz Ronduda
scenariusz Robert Bolesto
zdjęcia Łukasz Gutt
montaż Przemysław Chruścielewski, Alan Zejer, Nikodem Chabior
muzyka Wojciech Bąkowski
obsada Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek
producent Kuba Kosma
produkcja serce
polski dystrybutor Gutek Film
język polski

Serce miłości

Łukasz Ronduda

Twoja ocena 0/5