7,90 zł lub taniej w pakiecie

Nasza młodsza siostra

Our Little Sister / Umimachi Diary
reż. Kore-eda Hirokazu
Japonia 2015 / 121’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W mieście Kamakura w dużym domu z duszą mieszkają trzy siostry – Sachi, Yoshino i Chika. Pewnego dnia otrzymują wiadomość o śmierci ojca, z którym od 15 lat nie miały żadnego kontaktu.

Jadą na pogrzeb, gdzie poznają swoją przyrodnią siostrę – nieśmiałą nastolatkę Suzu. Postanawiają otoczyć opieką osieroconą dziewczynę, zabierając ją ze sobą do Kamakury.

Nasza młodsza siostra jest adaptacją bestsellerowej powieści graficznej Yoshidy Akimi Umimachi Diary. Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny. Inspirowana kinem Ozu Nasza młodsza siostra jest subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Twórcy

reżyseria Kore-eda Hirokazu
scenariusz Kore-eda Hirokazu, na podstawie powieści graficznej Yoshidy Akimi "Umimachi Diary"
zdjęcia Takimoto Mikiya
montaż Kore-eda Hirokazu
muzyka Kanno Yoko
obsada Ayase Haruka, Nagasawa Masami, Kaho, Hirose Suzu
producent Ishihara Takashi, Tsuduki Shinichiro, Ichikawa Minami, Tom Yoda
produkcja Film, Inc.
właściciel praw Gutek Film
język japoński

Hirokazu Koreeda

Urodził się w 1962 roku w Tokio, gdzie w 1987 roku ukończył Waseda University. Po studiach dołączył do TV Man Union, gdzie wyprodukował kilka nagradzanych na międzynarodowych festiwalach dokumentów. Zadebiutował w 1995 roku filmem Maboroshi no hikari, który miał swoją premierę w konkursie głównym festiwalu w Wenecji. Nasza młodsza siostra to piąte dzieło tego twórcy prezentowane na festiwalu w Cannes. Kore-eda jest także producentem wspierającym obiecujących japońskich filmowców młodego pokolenia.

Wybrana filmografia

2001 Distance

2004 Nikt nie wie / Dare mo shiranai / Nobody Knows

2008 Ciągle na chodzie / Aruitemo Aruitemo / Still Walking

2009 Dmuchana lala / Kuuku Ningyo / Air Doll

2013 Jak ojciec i syn / Soshite chichi ni naru / Like Father, Like Son

Nasza młodsza siostra

Kore-eda Hirokazu

Twoja ocena 0/5