9,90 zł lub taniej w pakiecie

Dzikie historie

Wild Tales / Relatos salvajes
reż. Damián Szifrón
Argentyna, Hiszpania 2014 / 116’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

Dzikie historie ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla, największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak Pulp Fiction wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

Twórcy

reżyseria Damián Szifrón
scenariusz Damián Szifrón
zdjęcia Javier Julia
montaż Damián Szifrón, Pablo Barbieri
muzyka Gustavo Santaolalla
obsada Ricardo Darín, Oscar Martinez, Darío Grandinetti, Rita Cortese, Julieta Zylberberg, Érica Rivas, Leonardo Sbaraglia
producent Pedro Almodóvar, Augustín Almodóvar, Matias Mosteirin
produkcja El Deseo S.A., Instituto Nacional de Cine y Artes Audiovisuales (INCAA), Kramer & Sigman Films, Televisión Federal (Telefe)
polski dystrybutor Gutek Film
język hiszpański

Damián Szifrón

Urodził się w 1975 roku w Ramos Mejía w Argentynie. Ukończył studia filmowe na Universidad del Cine w Buenos Aires. W latach 2002-2003 stworzył dwa sezony nagradzanego serialu Los Simuladores. Jego pierwszy film Na dnie morza otrzymał wiele wyróżnień, m.in. na festiwalu w Mar del Plata i w San Sebastián. Kolejne jego pełnometrażowe tytuły i produkcje telewizyjne także odniosły duże sukcesy. Dzikie historie znalazły się w konkursie głównym w Cannes w 2014 roku.

Wybrana filmografia

2003 Na dnie morza / El fondo del mar / Bottom of the Sea

2005 Tiempo de valientes

2014 Szalone historie / Relatos salvajes / Wild Tales

Dzikie historie

Damián Szifrón

Twoja ocena 0/5