9,90 zł lub taniej w pakiecie

Barany. Islandzka opowieść

Rams / Hrútar
reż. Grímur Hákonarson
Islandia, Dania, Norwegia, Polska 2015 / 88’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię mieszkających na odludziu braci.

Gummi i Kiddi są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat, a jedyną formą sporadycznej komunikacji są dla nich listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Barany. Islandzka opowieść, islandzki kandydat do Oscara i zwycięzca canneńskiej sekcji Un Certain Regard; jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie portretuje ludzi broniących swojego stylu życia i niezależności, czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny sposób, zdobyć na nieoczekiwany heroizm. Finał, jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat, nie pozostawi nikogo obojętnym.

Twórcy

reżyseria Grímur Hákonarson
scenariusz Grímur Hákonarson
zdjęcia Sturla Brandth Grøvlen
montaż Kristján Loðmfjörð
muzyka Atli Örvarsson
obsada Sigurður Sigurjónsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Bøving, Jón Benónýsson, Gunnar Jónsson
producent Tom Kjeseth, Alan R. Milligan, Eliza Oczkowska
produkcja Aeroplan Film, Film Farms, Netop Films, Profile Pictures
polski dystrybutor Gutek Film
język islandzki

Barany. Islandzka opowieść

Grímur Hákonarson

Twoja ocena 0/5