9,90 zł lub taniej w pakiecie

20 000 dni na Ziemi

20,000 Days on Earth
reż. Jane Pollard, Iain Forsyth
Wielka Brytania 2014 / 93’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret – 20 000 dni na Ziemi – czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem?

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.

W 20 000 dni na Ziemi widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty Push the Sky Away.

Twórcy

reżyseria Jane Pollard, Iain Forsyth
scenariusz Jane Pollard, Iain Forsyth, Nick Cave
zdjęcia Erik Wilson
montaż Jonathan Amos
muzyka Nick Cave
obsada Nick Cave, Blixa Bargeld, Susie Bick, Arthur Cave, Earl Cave, Warren Ellis, Kylie Minogue
producent James Wilson, Dan Bowen
produkcja Pulse Film
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

20 000 dni na Ziemi

Jane Pollard, Iain Forsyth

Twoja ocena 0/0