7,90 zł lub taniej w pakiecie

Nasz czas

Our Time / Nuestro tiempo
reż. Carlos Reygadas
Meksyk 2018 / 170’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Autor nagradzanych w Cannes Post tenebras lux (za reżyserię) i Cichego światła (Nagroda Jury) tym razem opowiada o małżeństwie, które decydując się wcielić w życie ideę związku otwartego, prowadzi swoją relację na skraj przepaści.

W główne role - szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z Amerykaninem partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona, Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci - Rut i Eleazar Reygadas. Nasz czas nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem - intymne są w nim przede wszystkim pytania o relacje i pasja, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami. 

Rozgrywający się w pejzażach meksykańskiej prowincji, olśniewający wizualnie (współautorem zdjęć jest operator pracujący m.in. z Apichatpongiem Weerasethakulem, Diego Gárcia) film to także nasz - widzów - czas:  na wejście w intymną relację z opowieścią, na sprawdzenie, czy wolimy przewidywalne narracje, czy też gotowi jesteśmy na związek otwarty z kinem, jakie tworzy Reygadas.

Twórcy

reżyseria Carlos Reygadas
scenariusz Carlos Reygadas
zdjęcia Adrian Durazo, Diego García
montaż Karla Diaz
obsada Natalia López, Carlos Reygadas, Phil Burges
producent Jaime Romandía, Eva Jakobsen, Mikkel Jersin, Fiorella Moretti, Anthony Muir, Katrin Pors
produkcja Bord Cadre Films, Detalle Films, Eficine, Film i Väst, Foprocine, Luxbox, Mantarraya Producciones, Mer Film, No Dream Cinema, Snowglobe Films, The Match Factory, ZDF/Arte
polski dystrybutor Gutek Film
język hiszpański

Nasz czas

Carlos Reygadas

Twoja ocena 0/5