7,90 zł lub taniej w pakiecie

Sekret

Secret
reż. Przemysław Wojcieszek
Polska 2012 / 79’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Ksawery, tancerz występujący na scenie jako drag queen, odwiedza mieszkającego na wsi dziadka Jana. Staruszek ukrywa mroczny sekret, ciążący nad nim od wielu lat.

Ksawery wraz z towarzyszącą mu żydowską przyjaciółką planuje bolesną konfrontację z Janem na temat jego przeszłości. Dziewczyna uczy się języka jidysz i szpera w archiwach. W trakcie swoich poszukiwań odkrywa, że dziadek Jan w czasie wojny należał do sprawców. Relacje trójki głównych bohaterów mają stanowić punkt wyjścia do dyskusji na temat tolerancji i granic zaufania. Sekret to z pozoru film o sprawcach i ofiarach, ale w rzeczywistości o nierozerwalnych więzach łączących pokolenia - na dobre i na złe.

Twórcy

reżyseria Przemysław Wojcieszek
scenariusz Przemysław Wojcieszek
zdjęcia Kuba Kijowski
montaż Daniel Zioła
muzyka Krzysztof Prętkiewicz
obsada Tomasz Tyndyk, Agnieszka Podsiadlik, Marek Kępiński
producent Rafał Widajewicz, Katarzyna Majewska
produkcja Dynamo Karuzela, Gruppa Rafał Widajewicz, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, PISF
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język polski

Przemysław Wojcieszek

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem scenariusza do filmu Poniedziałek Witolda Adamka, napisał również scenariusze do wszystkich swoich filmów. Zadebiutował jako reżyser w 1999 roku filmem Zabij ich wszystkichW 2005 roku otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii Film za oryginalne dzieła będące manifestem pokolenia trzydziestolatków szukających dla siebie miejsca w naszej rzeczywistości. W 2004 roku zadebiutował w teatrze jako autor i reżyser sztuki Made in Poland. Filmy Doskonałe popołudnieMade in Poland i Sekret były pokazywane na Berlinale.

Sekret

Przemysław Wojcieszek

Twoja ocena 0/5