7,90 zł lub taniej w pakiecie

Chore ptaki umierają łatwo

Sick Birds Die Easy
reż. Nicholas Fackler
USA 2013 / 86’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Grupa artystów wyrusza do Gabonu, by odnaleźć tam biblijny Eden i skosztować ibogi – mitycznej rośliny, zawierającej jedną z najsilniejszych substancji psychotropowych, która nie tylko wywołuje niezwykłe wizje, posiada też moc uwalniania z wszelkich uzależnień. Członkowie wyprawy w gabońskiej dżungli, podczas tubylczego rytuału, zamierzają odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania i uwolnić się od nałogów.


Oglądasz film, który trafił do autorskiej sekcji Nie wierzysz, że arthouse może trwać poniżej 1,5h?, przygotowanej przez Magdalenę Bryję, zwyciężczynię konkursu na stworzenie autorskiej propozycji zestawu filmów, wybranych spośród tytułów dostępnych na NH VOD. Oddajemy głos Magdalenie:

Uważasz, że Iliada byłaby nawet spoko, gdyby nie te retardacje? Myślisz, że urodziłaś się w złych czasach, czytając o tym, że na początku XX wieku filmy trwały kwadrans? Perspektywa obejrzenia Szatańskiego tanga odbiera Ci smak życia? Nie chcesz jednak rezygnować z kina artystycznego, bo Marvelki to nie Twoja bajka – masz po prostu słabą zdolność koncentracji, jak mówią Anglicy, attention span of a goldfish. Nie lubisz też poza filmem konsumować niczego innego, więc 3-godzinna projekcja to dla Ciebie ryzyko śmierci z niedożywienia. Nowe Horyzonty udowodnią Ci, że możesz doświadczać kina artystycznego, nie odtwarzając na fotelu wszystkich pozycji kamasutry.

Twórcy

reżyseria Nicholas Fackler
scenariusz Nicholas Fackler
zdjęcia Dana Altman, Sean Kirby, Aaron Gum, Nicholas Fackler, Sam Martin, Ross Brockley
montaż Nicholas Fackler
muzyka Sam Martin
dźwięk David Matysiak
obsada Nicholas Fackler, Ross Brockley, Dana Altman, David Matysiak, Emily Sutterlin, Tatyo Poitevin, Sam Martin
producent Dana Altman, Stephen Hays, Anthony Moody
produkcja Iboga Production, LLC
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język angielski

Chore ptaki umierają łatwo

Nicholas Fackler

Twoja ocena 0/5