English
zaloguj / zarejestruj
Indeks Kalendarz projekcji

Szwedzkie cukierki, koty i trochę przemocy

Ester Martin Bergsmark
Swedish Candy, Some Violence and a Bit of Cat / Smågodis, katter och lite våld
Szwecja 2018 / 45’
napisy: polskie i angielskie
Skate Kitchen Team Hurricane

Absurdalna, czarna komedia pozwalająca wyrwać się z przewidywalnej, binarnej rzeczywistości przeciwstawiającej żeńskie - męskiemu, miłość - przemocy, a Tarzana - Jane. W prezentowanych na festiwalu w Rotterdamie Szwedzkich cukierkach... małe dziewczynki chodzą po lesie, nasłuchując tajemniczych krzyków, kobiety usiłujące zachowywać się jak "normalne kuzynki" prowadzą kuriozalne rozmowy o Dolinie Muminków, a chłopak w czystym fartuchu opowiada o… żelatynie, która, jak powszechnie wiadomo, jest substancją pochodzenia zwierzęcego, a w formie ciekłej może przyjąć każdy możliwy kształt. W pewnym sensie jest podobna do miłości, choć płynna, skleja swoje ofiary w różne, nieprzewidziane konfiguracje!

Marta Bałaga

Seanse

Start sprzedaży biletów: 17 lipca, godz. 12:00.
so 28 lip, 16:00knh 6
Spotkanie z twórcami
nd 29 lip, 13:00knh 4
Spotkanie z twórcami
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

206 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Ester Martin Bergsmark

Szwedzki reżyser i scenarzysta urodzony w 1982 roku w Sztokholmie. W 2008 roku wyreżyserował wielokrotnie nagradzany dokument Maggie in Wonderland wraz z Markiem Hammarbergiem. Jego kolejny film She Male Snails został wyróżniony w Göteborgu, gdzie odbyła się także premiera Coś musi się stać - debiutu pełnometrażowego, za który Ester otrzymał główną nagrodę na festiwalu w Rotterdamie. Jego najnowszy średni metraż Szwedzkie cukierki, koty i trochę przemocy również pokazano na festiwalu w Rotterdamie.

Filmografia

2008 Maggie in Wonderland (co-dir.)

2009 Fruitcake (short)

2012 She Male Snails (doc.)

2014 Coś musi się stać / Nånting måste gå sönder / Something Must Break

2018 Szwedzkie cukierki, koty i trochę przemocy / Szwedzkie cukierki, koty i trochę przemocy / Swedish Candy, Some Violence and a Bit of Cat