English

Less Is Lessie – The Escape Plan – Koncert Premierowy

Less Is Lessie – The Escape Plan – Live Concert
Diabeł nie zna granic – film Mariusza Wilczyńskiego animowany na żywo Midnight Show V: więcej światła!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy albumu The Escape Plan wrocławskiego zespołu Less Is Lessie. Wydarzenie nieprzypadkowo odbędzie się w sali kinowej na zakończenie festiwalu Nowe Horyzonty.

Koncert LESS IS LESSIE poprowadzi przez miejsca znane wrocławianom i wrocławiankom oraz te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia. Muzyce nieodzownie towarzyszy materiał filmowy, pogłębiający wrażenie dynamiki i podróży. Koncert jest próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia – pełne dynamiki utwory przeplatają się z nagraniami stereo z wrocławskich ulic.

Album The Escape Plan ukazał się w marcu 2021. Pomysł na tę płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny; jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku. Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie, pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z gitarowym pazurem.

Posłuchaj o albumie po polsku

Skład zespołu:
Weronika Kowal – skrzypce, klawisze
Maciej Janiszewski – gitara basowa
Filip Kozak – śpiew, klawisze, programowanie
Emil Madaliński – gitara
Konrad Mikołajczyk – perkusja

Więcej informacji o zespole znajdziesz:

na Facebooku

na platformie Bandcamp

na Youtube

na Spotify