English

Podział czasu

Sebastián Hofmann
Time Share / Tiempo compartido
Meksyk, Holandia 2018 / 96’
Piercing Samui Song

Film Sebastiána Hofmanna rozgrywa się w luksusowym ośrodku wypoczynkowym, do którego przyjeżdżają tłumy ludzi, aby spędzić najlepsze wakacje życia. Ale czy to miejsce naprawdę jest takie wspaniałe? W słonecznym świetle czają się plamy cienia. Na gładkiej fasadzie pojawiają pęknięcia. Rajski spokój zakłóca syk węży. W trakcie seansu przyglądamy się dwóm mężczyznom - pracownikowi hotelu i jednemu z gości - którzy coraz bardziej popadają w paranoję. Podział czasu stanowi połączenie psychologicznego thrillera z czarną komedią. Właśnie tak mogłaby wyglądać odsłona cyklu o wakacyjnych perypetiach rodziny Griswoldów zrealizowana przez zmartwychwstałego Franza Kafkę. Co ciekawe, na drugim planie pojawia się znany z serialu Breaking Bad aktor RJ Mitte, który tym razem wciela się w zaskakująco demoniczną postać. Nowy film reżysera awangardowego horroru Halley (13. NH) spotkał się z gorącym przyjęciem na wielu festiwalach, m.in. na Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury.

Piotr Mirski

nagrody

Ariel Awards 2018 – najlepszy aktor pierwszoplanowy i drugoplanowy; MFF w Guadalajarze 2018 – najlepszy aktor; Sundance 2018 – Specjalna Nagroda Jury

Sebastián Hofmann

Urodził się w 1980 roku w Meksyku. Jako reżyser zadebiutował horrorem Halley, który można było zobaczyć w trakcie 13. edycji Nowych Horyzontów. Podział czasu to drugi pełnometrażowy film w jego dorobku. Uważa się go za jednego z najbardziej obiecujących młodych twórców z Ameryki Łacińskiej. Jest znany także jako artysta wizualny. Jego prace wideo były pokazywane w wielu muzeach i galeriach.

Filmografia

2011 Jaime Tapones / Plugs (short)

2012 Ismael (short)

2012 Halley

2018 Podział czasu / Tiempo compartido / Time Share

Twórcy

reżyseria Sebastián Hofmann
scenariusz Julio Chavezmontes, Sebastián Hofmann
zdjęcia Matías Penachino
montaż Sebastián Hofmann
muzyka Giorgio Giampà
obsada Luis Gerardo Méndez, Miguel Rodarte, Cassandra Ciangherotti, Montserrat Marañón, Andrés Almeida, RJ Mitte
producent Julio Chavezmontes, Stienette Bosklopper, Sebastián Hofmann, Lisette Kelder
produkcja Piano, Circe Films
język hiszpański, angielski