English

0-1-0

Piotr Łazarkiewicz
Polska 2007 / 86’

Jeden dzień w mieście nad morzem. To tu właśnie, obok siebie żyją bohaterowie siedmiu krótkich opowieści. Młodzi ludzie z różnych środowisk, o różnym statusie społecznym, wykształceniu, różnych temperamentach. Czasami mijają się na ulicy, na molo, na plaży. Niektórzy spośród nich się znają.

Film opowiada ich historie przy pomocy scen dotykających istoty problemów którymi żyją. Akcja filmu, rozgrywająca się w kilku domach oraz plenerze nadmorskiego miasta i trwa dobę. Zaczyna się o poranku i kończy następnego dnia o świcie.

Te autonomiczne i niezależne opowieści łączy postać strażnika przystani, patrolującego wraz z psem rozległy teren sąsiadujący z bulwarem. Ważną rolę pełni też spiker miejscowej lokalnej radiostacji, zapowiadający pogodę i rozmawiający ze słuchaczami. Sceny z ich udziałem stanowią rodzaj leitmotivu filmu, wyznaczając rytm narracji.

na podstawie materiałów nadesłanych przez producenta

Piotr Łazarkiewicz urodził się w 1954 r. w Cieplicach Śląskich, zmarł 20.06. 2008 w Warszawie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskiem (1977) i reżyserię filmowo-telewizyjną na Uniwersytecie Ślaskim w Katowicach (1981). Jego twórczość reżyserska obejmuje rozmaite formy artystyczne. Zrealizował filmy fabularne, liczne filmy dokumentalne, a także telewizyjne reportaże i programy artystyczne. Reżyserował także przedstawienia teatralne i operowe.

Wybrana filmografia:

1986 Fala

1990 W środku Europy

1993 Pora na czarownice / Time for Witches

1997 Zaklęta

2001 Samo niebo

2004 Skała

2008 0_1_0

Artykuły o filmie

Oficjalna strona

Twórcy

reżyseria: Piotr Łazarkiewicz
scenariusz: Krzysztof Bizio, Piotr Łazarkiewicz
zdjęcia: Wojciech Todorow
muzyka: Antoni Łazarkiewicz
obsada: Wojciech Brzeziński, Anna Maria Buczek, Małgorzata Buczkowska, Marta Chodorowska, Marcin Kęszycki, Julia Kijowska, Redbad Klijnstra
producent: Paweł Rakowski
produkcja: Skorpion Art, MediaBrigade, Polsat
wersja językowa: polska