English

Adaptacja

Jakub Janz
Adaptation
Polska 2013 / 1’
fabularny

Wbrew zwodniczemu tytułowi Jakub Janz nie inspiruje się twórczością Spike’a Jonze’a. Zamiast tego wskrzesza na ekranie znany przed laty dowcip. Adaptacja to absurdalny głos w niekończącej się dyskusji na temat różnic między filmem a książką. Arbitrami żarliwego sporu reżyser czyni grupę kóz. Raz jeszcze okazuje się, że wszystko jest kwestią smaku.

Piotr Czerkawski

nagrody

Festival of Independent Comedy Films “Barejada” 2013 – Second Prize, International Festival of Amateur Films in Bierun – Special Mention, Competition of Amateur and Independent Films "Filmowe Południe" 2013 – Honourable Mention

Jakub Janz

Urodzony w 1989 roku w Lwówku Śląskim. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W trakcie studiów podjął pracę w telewizji, gdzie zdobył doświadczenie operatora i montażysty. Jednocześnie pisał scenariusze i realizował filmy krótkometrażowe, które były wyświetlane zarówno w kraju (Dwa Brzegi, T-Mobile Nowe Horyzonty, Filmowa Góra), jak i za granicą (Play Poland Festival). Obecnie mieszka we Wrocławiu, ale realizuje projekty filmowe w całej Polsce.

Wybrana filmografia

2009 Corrosion (short)

2010 Ostatnia niedziela / The Last Sunday (short)

2011 List / The Letter (short)

2013 Adaptacja / Adaptation (short)

Twórcy

reżyseria Jakub Janz
scenariusz Jakub Janz
zdjęcia Paweł Rożek
montaż Jakub Janz
muzyka Nastazja Babska
produkcja Kampus TV
język polski