English

Adjust Your Tracking

Dan Kinem, Levi Peretic
Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector
USA 2013 / 86’

Przepełniony nostalgią dokument Leviego Peretica i Dana Kinema przypomina o epoce świetności przemysłu wideo, skupiając się na różnych aspektach estetycznych i technologicznych. Osoby związane zawodowo i hobbystycznie z tą branżą przedstawiają historię wyjątkowej subkultury miłośników VHS-ów. Wartością była dla nich nie tylko sama treść przekazu audiowizualnego, lecz także szczególne walory obrazu uzyskiwanego dzięki taśmie magnetycznej. Ważne było wówczas nie tylko co, ale również jak się konkretny utwór oglądało. O wyjątkowości dokumentu z pewnością decyduje pasja, z jaką twórcy podejmują problematykę, wzbudzającą dziś zainteresowanie głównie filmoznawczego undergroundu. W filmie wystąpił m.in. legendarny założyciel słynnej wytwórni Troma, Lloyd Kaufman.

Patryk Tomiczek

Dan Kinem

Urodzony w 1990 roku w Erie (Pensylwania, USA). Miłośnik i kolekcjoner VHS-ów, którym poświęcił swój debiutancki film dokumentalny wyreżyserowany wspólnie z Levim Pereticem. W swoim dorobku Kinem ma aktorską przygodę w filmach Lena Kabasinskiego Curse of the Wolf (2006) i Fist of the Vampire (2007).

Filmografia

2013 Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector (doc.)

Levi Peretic

Współreżyser i współscenarzysta Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector, który w roku powstania swojego debiutu dokumentalnego zdobył również doświadczenie telewizyjne.   

Filmografia

2013 Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector (doc.)

2013 Grandma’s Apartment (tv)

Artykuły o filmie

Strona oficjalna

Twórcy

reżyseria Dan Kinem, Levi Peretic
scenariusz Dan Kinem, Levi Peretic
zdjęcia Levi Peretic
montaż Dan Kinem, Levi Peretic
muzyka Paul Baisley, Mayhaw Hoons
obsada The VHS Community
producent Matt Desiderio, Josh Schafer
produkcja VHShitFest, Horror Boobs, Lunchmeat
właściciel praw Dan Kinem
język angielski