English

1996 Lucy i trupy w basenie

Marcos Migliavacca, Nahuel Lahora
1996 Lucy and the Corpses in the Pool / 1996 Lucia y los cadaveres en la piscina
Argentyna 2017 / 93’
78/52

Zabawny i zaskakujący argentyński eksperyment w estetyce lo-fi o dziewczyńskim wypadzie na alternatywny festiwal muzyczny. Nagrany na ziarnistej taśmie VHS film wygląda jak zdobycz z niedzielnego polowania na pchlim targu, jak wygrzebany wśród staroci home movie, którym mogłaby się zachwycić tytułowa Lucy, zwinnie omijająca pułapki konsumpcyjnego stylu życia. Wszystkie swoje meble znalazła na ulicy, ubiera się wyłącznie w second-handach, a pracy telefonicznej akwizytorki ubezpieczeń nie traktuje poważnie. Lucy mogłaby być bohaterką jednego z wczesnych filmów Linklatera, a jej przygody na festiwalu muzycznym, polegające na lawirowaniu wśród sytuacji i ludzi, słuchaniu indie rocka, pozbawionych celu rozmów i zajawkowych obserwacji, są jak pocztówka z epoki przedcyfrowej. Niedookreślenie osób i zdarzeń idealnie wpisuje się w wakacyjny stan psychosomatyczny: nudę i euforię, chwile wolności i szybko zawiązywane przyjaźnie. Film 1996 Lucy i trupy w basenie działa jak wehikuł czasu, przenoszący nas w alternatywną czasoprzestrzeń i stawiający zuchwałe wyzwanie naszej pamięci i nostalgicznym fantazjom o latach 90.

Ewa Szabłowska

Marcos Migliavacca

Urodził się w La Plata. Studiował sztuki audiowizualne na UNLP. Był asystentem reżysera przy Al cielo (reż. Diego Prado), a razem z Nahuelem Lahorą nakręcił pełnometrażowy film Rocio Recorder (2013) i krótki El Infierno de Beatriz (2015). Pracuje jako programer International Independent Film Festival FestiFreak w La Plata.

Filmografia

2013 Rocio Recorder

2015 El Infierno de Beatriz (short)

2017 1996 Lucy i trupy w basenie / 1996 Lucia y los cadaveres en la piscina / 1996 Lucy And The Corpses In the Pool

Nahuel Lahora

Pochodzi z San Juan. Studiował komunikację audiowizualną na UNLP. Pracował jako montażysta przy 8 Horsemen (reż. Santiago Asef, 2013) i razem z Marcosem Migliavaccą nakręcił pełnometrażowy film Rocio Recorder (2013) i krótki El Infierno de Beatriz (2015). Pracuje jako producent i programer International Independent Film Festival FestiFreak w La Plata.

Filmografia

2013 Rocio Recorder

2015 El Infierno de Beatriz (short)

2017 1996 Lucy i trupy w basenie / 1996 Lucia y los cadaveres en la piscina / 1996 Lucy and the Corpses in the Pool

Twórcy

reżyseria Marcos Migliavacca, Nahuel Lahora
scenariusz Marcos Migliavacca, Nahuel Lahora
zdjęcia Nahuel Lahora
montaż Marcos Migliavacca
dźwięk Marcos Migliavacca
opracowanie plastycznie Mariano van Gelderen
obsada Lucia Cano, Lucia Belligneri
producent Marcos Migliavacca, Nahuel Lahora
właściciel praw Marcos Migliavacca, Nahuel Lahora
język hiszpański
barwa kolor