English
zaloguj / zarejestruj

Atelier Scenariuszowe na 18. MFF Nowe Horyzonty

20/07/18
Złota Dziesiątka Małgorzaty Sadowskiej Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kinie z Islandii i Norwegii

W ramach partnerstwa z 18. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty w czasie festiwalu zaprezentowane zostaną projekty rozwijane w trakcie warsztatów Atelier Scenariuszowe.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmowych. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Jako jedyny program w Polsce Atelier dba o pełen rozwój tekstu, a projekty przyjmowane są bez względu na gatunek filmu.

Pitching, skierowany do polskiej branży filmowej, odbędzie się w dniu 30 lipca o godzinie 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. "Dla scenarzystów to szansa na znalezienie partnerów do dalszej pracy nad projektem, a dla gości na odkrycie nowych talentów scenariopisarstwa oraz ciekawych projektów do realizacji". - mówi Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa Atelier. Po zakończeniu pitchingu organizatorzy Atelier pośredniczyć będą w ustalaniu indywidualnych spotkań ze scenarzystami.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych scenarzystów, którzy mają w dorobku nie więcej niż jeden film fabularny. W pierwszej edycji programu bierze udział 12 uczestników. Konsultantami są Anna Bielak, Filip Kasperaszek oraz Aleksandra Świerk.

Pierwsza sesja edycji 2017/2018 odbyła się w Łodzi, druga w Krakowie. Warsztaty zakończy spotkanie we Wrocławiu i prezentacja projektów przed polską branżą filmową, w czasie 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty w dniu 30 lipca.

Partnerami Atelier Scenariuszowego są Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński.

Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji:

atelier@scenariuszowe.pl

https://www.scenariuszowe.pl


czytaj także
Branża Spotkanie z producentką "Zimnej wojny" w ramach Creativity Talks na 18. NH 16/07/18
Branża Uczestnicy i goście 7. edycji Sunday in the Country pod Wrocławiem 13/07/18
Branża 9. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się w dniach 27 - 30 lipca 12/07/18
Branża Znamy tytuły Polish Days 2018 4/07/18