English
zaloguj / zarejestruj

9. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się w dniach 27 - 30 lipca

12/07/18
Program 18. edycji festiwalu ogłoszony! "Kafarnaum" Labaki na otwarcie Uczestnicy i goście 7. edycji Sunday in the Country pod Wrocławiem

Studio Nowe Horyzonty+ organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska to cztery dni warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. 

Jego głównym zadaniem jest dostarczenie młodym profesjonalistom wiedzy na temat międzynarodowego rynku filmowego, a także pomoc w określeniu drogi kariery w Polsce i na świecie.

Partnerami Studia są: EAVE - jeden z czołowych programów kształcenia zawodowego w Europie, między innymi organizator warsztatów producenckich EAVE Producers Workshop i Marketing Workshop; London Film Academy oraz Ale kino+.

W zeszłym roku do grona partnerów dołączyło British Council. W ramach Creativity Talks po raz drugi odbędzie się otwarte spotkanie z gościem specjalnym: Ewą Puszczyńską - producentką filmu Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Nieocenionym wsparciem dla Studia jest również partnerstwo z Ambasadą Królestwa Niderlandów, Rumuńskim Instytutem Kultury, Francuskim Instytutem, Austriackim Forum Kultury, Duńskim Instytutem Kultury oraz Instytutem Cervantesa.

Wśród ekspertów Studia w tym roku znaleźli się wyśmienici eksperci: David Pope (London Film Academy), Alya Belgaroui (EAVE) - reprezentująca agenta sprzedaży Wild Buch, Aranka Matits (EAVE) - reprezentująca firmę Featurette, Raquel Cabrera z The Film Agency oraz Ewa Puszczyńska z Opus Film.

Patroni medialni to: Film & TV Kamera, Film Pro oraz Film New Europe.

W Studio Nowe Horyzonty+ będą uczestniczyć duety: reżyser-producent, którzy rozwijają swój pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. W tym roku mamy 10 uczestników z Polski i 10 z Danii, Austrii, Ukrainy, Rumunii, Wielkiej Brytanii.

Poniżej pełna lista wyselekcjonowanych uczestników i projektów. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Kosmos
Michał Marczak
Anna Różalska

Wet Monday
Justyna Mytnik
Marta Gmosińska

False Positive
Katarzyna Płazińska
Kamil Skałkowski

Back to Sleep
Ewa Wikieł
Simon Lubinski

Even If You Fall Asleep
Aniela Gabryel
Agnieszka Dziedzic

The Family Dinner (Austria)
Peter Hengl
Lola Basara

Familia (Wielka Brytania)
Alice Rosso
Mikel Iriarte

The Floor is Lava (Ukraina)
Kateryna Gornostai
Viktoria Khomenko

Crissea IV (Rumunia)
Vladimir Dembinski
Bogdan Craciun

If the Light Takes Us (Dania)
Anna Maria Helgadottir
Per Damgaard Hansen


czytaj także
Branża Spotkanie z producentką "Zimnej wojny" w ramach Creativity Talks na 18. NH 16/07/18
Branża Znamy tytuły Polish Days 2018 4/07/18
Branża Atelier Scenariuszowe na 18. MFF Nowe Horyzonty 20/07/18
Branża Tegoroczna edycja Polish Days odbyła się w dniach 30 lipca-1 sierpnia 2018 7/08/18