English
zaloguj / zarejestruj

New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes

20/04/18
"Nie jestem czarownicą" Rungano Nyoni od 20 kwietnia w kinach Festiwalowe pokazy "Touch Me Not" Adiny Pintilie - bilety w sprzedaży!

Prezentacja polskich filmów w ramach programu New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film

Z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, festiwal Nowe Horyzonty już po raz drugi znalazł się wśród 9 festiwali z całego świata, które zaprezentują wybrane przez siebie filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marchédu Film na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Festiwal Nowe Horyzonty wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ma zaszczyt zaprezentować selekcję wybranych, polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress) w programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes, który będzie zapowiedzią wydarzenia branżowego Polish Days odbywającego się w czasie festiwalu.

W programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes w dniu 13 maja, zaprezentowanych zostanie 6 tytułów: "Fisheye" - debiut fabularny Michała Szcześniaka, "Hura, wciąż żyjemy!" - debiut fabularny Agnieszki Polskiej, "Mowa ptaków" w reż. Xawerego Żuławskiego (we współpracy z: Janem Komasą, Jackiem Borcuchem, Piotrem Kielarem), "Ułaskawienie" w reż. Jana Jakuba Kolskiego, "Wilkołak" w reż. Adriana Panka oraz " Żabińscy. O zwierzętach i ludziach" - film dokumentalny - debiut Łukasza Czajki.

Pokazy New Horizons' Polish Days Goes to Cannes odbędą się 13 maja, między godz. 10.00-12.00 w Palais K- level 4 w Pałacu Festiwalowym, podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i są zamknięte dla branży.

Więcej informacji

Polish Days odbędą się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2018 podczas 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (26 lipca - 5 sierpnia 2018).

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się ok. 200 gości - agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwali filmowych, producentów. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja 2018.

Więcej informacji


czytaj także
Branża Akredytacje branżowe na 18. MFF Nowe Horyzonty już w sprzedaży 18/04/18
Branża Rusza nabór na Studio Nowe Horyzonty+ 27/03/18
Branża Prezentacja polskich filmów - New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 22/05/18
Branża Nabór na polsko-niemiecki program dla młodych krytyków i dziennikarzy 15/03/18