English
zaloguj / zarejestruj

Paolo Sorrentino powraca z "Loro" (dystrybucja: Gutek Film)

15/03/18
Toni Servillo na planie "Loro"
Nabór na polsko-niemiecki program dla młodych krytyków i dziennikarzy Bergman100 podczas 18. MFF Nowe Horyzonty

Polska premiera Loro Paolo Sorrentino, twórcy Wielkiego piękna i Młodości, planowana jest na przełom sierpnia i września 2018 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Gutek Film.

Co jest przedmiotem największego ludzkiego pożądania? Miłość? Seks? Pieniądze? Nieograniczona władza? A może można mieć to wszystko, a do tego jeszcze powszechną miłość i uznanie? 

Po międzynarodowym sukcesie Wielkiego piękna (m. in. Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Paolo Sorrentino znów zaskakuje i powraca na ekrany z prowokacyjnym komediodramatem Loro. W roli głównej ulubiony aktor reżysera - Toni Servillo, tym razem jako Silvio Berlusconi, miliarder, skandalista, potentat przemysłu medialnego i wieloletni premier Włoch znany ze swojego ekscentrycznego stylu życia i słabości do rozpustnych przyjęć, które świat poznał pod nazwą "bunga bunga".

Pojawił się pierwszy teaser filmu. W zaledwie półminutowym materiale widzimy wszystko, do czego przyzwyczaił nas już Sorrentino w swoich wcześniejszych filmach. Po raz kolejny czeka nas zrealizowana z rozmachem produkcja, pełna energii, z hipnotyzującą muzyką w tle. 

Poprzednim pełnometrażowym tytułem włoskiego reżysera był nominowany do Oscara oraz zaprezentowany w Konkursie Głównym MFF Cannes film Młodość (2015), zdobywca Europejskich Nagród Filmowych dla najlepszego filmu, reżysera i za rolę męską (Michael Caine). W zeszłym roku Sorrentino zrealizował dla telewizji HBO świetnie przyjęty serial Młody papież, z Judem Law w tytułowej roli.

(materiały: Gutek Film)


czytaj także
Dystrybucja "Bliskość" Kantemira Bałagowa od 9 marca w kinach! 9/03/18
Recenzja Polscy krytycy o "Bliskości" Kantemira Bałagowa 9/03/18
Dystrybucja Gdzie oglądać "Bliskość"
- od 9 marca w kinach
9/03/18
Program Zwycięzcy Berlinale i przeboje światowych festiwali na 18. MFF NH 8/03/18