English
zaloguj / zarejestruj

SNH i Gutek Film zapraszają na Podlasie SlowFest

9/05/17
Stalker, reż. Andriej Tarkowski
Nowości DVD w naszym sklepie Nowa sekcja Lost Lost Lost - zagubione wśród festiwali

Podlasie SlowFest to interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. Podlasie SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji. Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). Podlasie SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Podlasie SlowFest jest o niespiesznym celebrowaniu życia: sztuki, natury oraz kuchni. Idea festiwalu wpisuje się w filozofię Żubra, który symbolizuje spokój, równowagę oraz majestat nieprzemijającej przyrody. Natura, która dla organizatorów festiwalu jest najważniejszym uzupełnieniem wydarzeń kulturalnych, dla nas jest źródłem wewnętrznego spokoju, stabilności, pewności siebie i dobrej życiowej energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć pierwszą edycję SlowFest, tym bardziej, że ta nietypowa inicjatywa bezpośrednio dotyczy Podlasia - regionu, z którego wywodzi się Żubr. Życzymy sukcesów na początku i mamy nadzieję, że ten, tak dobrze wpisujący się w klimat Podlasia, festiwal będzie się rozwijał - mówi Tycjan Lewandowski, dyrektor marki Żubr.

Szczegóły na stronie www.podlasieslowfest.pl

W programie m.in. pokazy filmów.

kurator: Roman Gutek

(slow cinema): około 30 tytułów - pokazy mało znanych w Polsce filmów reprezentujących nurt slow cinema, m.in.: Lava Diaza, Tsai Ming-lianga, Bruno Dumonta, Carlosa Reygadasa, Weerasethakula Apichatponga, Alberta Serry, Lisandro Alonso, Piotra Dumały, Marcina Dudziaka.

Retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego (odnowione cyfrowo kopie).

Pokazy europejskich filmów dla dzieci i młodzieży (ponad 20 tytułów).


czytaj także
Ogłoszenie Nabór na wolontariat 17. TNH: 1 - 21 maja 2017 1/05/17
Branża New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film 27/04/17
Program Trzecie Oko przedstawia: Good Girls Gone Bad 26/04/17
Przestrzeń NH Identyfikacja wizualna MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, którą współtworzyli widzowie festiwalu 26/05/17