English
zaloguj / zarejestruj

Prezentacja polskich filmów w ramach programu New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film

27/04/17
Trzecie Oko przedstawia: Good Girls Gone Bad New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film

Z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, festiwal T-Mobile Nowe Horyzontv znalazł się wśród 10 festiwali z całego świata, które zaprezentują wybrane przez siebie filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marchédu Film na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzontv wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ma zaszczyt zaprezentować selekcję wybranych, polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress) w programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes, który będzie zapowiedzią wydarzenia branżowego Polish Days odbywającego się w czasie festiwalu.

Obecność na tak prestiżowych targach filmowych jak Marché du Film w Cannes, to znakomita szansa na promocję polskich produkcji filmowych w różnych fazach realizacji. Wspólnie z festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty od sześciu lat z powodzeniem organizujemy na wrocławskim festiwalu Polish Days, wydarzenie branżowe, które zyskało wyjątkową renomę wśród twórców i producentów. Teraz, w ramach New Horizons' Polish Days Goes to Cannes, aż pięć polskich produkcji zostanie zaprezentowanych najważniejszym agentom sprzedaży, dystrybutorom i selekcjonerom festiwalowym z całego świata - podkreśla Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes w dniu 23 maja, zaprezentowanych zostanie 5 tytułów, w tym aż 3 pełnometrażowe debiuty: "Diagnoza"- film dokumentalny w reżyserii Ewy Podgórskiej, "Trzy upadki świętego" - debiut fabularny Jacka Januszyka, "Wieża. Jasny dzień." - debiut fabularny Jagody Szelc oraz film animowany Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta" i najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej "Żużel."

Zamknięty pokaz New Horizons' Polish Days Goes to Cannes odbędzie się 23 maja, między godz. 10.00-12.00 w Palais K- level 4 w Pałacu Festiwalowym, podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes .

Więcej informacji

Polish Days odbędą się w dniach 8-10 sierpnia 2017 podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (3-13 sierpnia 2017).

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się ok. 200 gości - agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwali filmowych, producentów. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja 2017.

Więcej informacji


czytaj także
Branża Studio Nowe Horyzonty w nowej odsłonie 25/04/17
Branża Akredytacje branżowe na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już w sprzedaży 19/04/17
Branża Stowarzyszenie Nowe Horyzonty na 70. MFF w Cannes 19/05/17
Branża 6. Sunday in the Country pod Wrocławiem w ramach 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 31/03/17