English
zaloguj / zarejestruj

Studio Nowe Horyzonty w nowej odsłonie

25/04/17
Akredytacje branżowe na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już w sprzedaży Trzecie Oko przedstawia: Good Girls Gone Bad

8. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się w dniach 5 - 8 sierpnia podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (3 - 13 sierpnia 2017).

Studio Nowe Horyzonty+ organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska to cztery dni warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie młodym profesjonalistom wiedzy na temat międzynarodowego rynku filmowego, a także pomoc w określeniu drogi kariery w Polsce i za granicą.

Od tego roku Studio Nowe Horyzonty+ zmienia formułę i czeka na duety: reżyser-producent, którzy rozwijają swój pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. Projekt na etapie developmentu jest niezbędnym wymogiem do zgłoszenia.

Tegoroczne Studio Nowe Horyzonty+ będzie się koncentrować na kluczowych tematach dotyczących komunikacji i promocji projektów i twórców: Jak opowiadać o projekcie? Przy pomocy jakich narzędzi i w jaki sposób kształtować komunikację o swoim filmie na różnych etapach produkcji? W jaką stronę zmierza promocja i dystrybucja międzynarodowa? Czy odbiorcę można jeszcze czymś zaskoczyć? Kiedy zacząć i jak najlepiej budować zainteresowanie wokół filmu? Jak komunikować "siebie" mediom i branży filmowej?

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o zagranicznym rynku filmowym, nawiązać nowe kontakty branżowe oraz rozwinąć swój projekt. Program ma też pomóc budować świadomość o potencjale projektu oraz wspólnych i indywidualnych celach zawodowych reżysera i producenta.

Zgłoszenia do Studia Nowe Horyzonty+ przyjmowane są od 25 kwietnia do 9 czerwca 2017

Formularz zgłoszeniowy

Reżyser i producent wypełniają formularze osobno (zgłaszają wspólny projekt).

Więcej informacji o naborze

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Wśród 20 uczestników ósmej edycji znajdzie się 10 osób z Polski (5 duetów reżyser-producent) wybranych spośród zgłoszeń, a także 10 osób z zagranicy rekomendowanych przez partnerów wydarzenia.

Więcej informacji udziela koordynatorka wydarzenia:

Weronika Czołnowska weronika.czolnowska@snh.org.pl


czytaj także
Branża Prezentacja polskich filmów w ramach programu New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film 27/04/17
Branża Stowarzyszenie Nowe Horyzonty na 70. MFF w Cannes 19/05/17
Branża 6. Sunday in the Country pod Wrocławiem w ramach 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 31/03/17
Branża Ruszył nabór na Polish Days 2017 14/03/17