English
zaloguj / zarejestruj

Do 14 października przyjmujemy zgłoszenia na 2. edycję programu Kino Dzieci.Pro

4/10/16
Polish Days - podsumowanie Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Scope100

Do 14 października przyjmujemy zgłoszenia na 2. edycję programu rozwoju scenariuszy Kino Dzieci.Pro.

Program przeznaczony jest dla zespołów z Polski (scenarzysta i producent), którzy chcą rozwinąć swój pomysł na film od synopsisu do drugiej wersji scenariusza oraz wstępnych założeń produkcyjnych. 

W ramach programu każdy projekt rozwijany będzie we współpracy z tutorem scenariuszowym oraz producenckim na 4 sesjach warsztatowych i konsultacjach on-line. 

Pierwsza sesja odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas Festiwalu Filmowego Ale Kino! w Poznaniu. Ostatnia sesja odbędzie się we wrześniu 2017. 

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (która poza konsultowanie i pisaniem scenariuszy dla dzieci współpracowała m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. Mulan czy Pocahontas) i Ronald Kruschak (producent wielu niemieckich hitów kinowych i telewizyjnych, wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

Z radością informujemy również, że pierwszy „absolwent” naszego programu właśnie zakończył zdjęcia – są to „Tarapaty” (reż. M. Karwowska, Koi Studio).

Więcej: www.kdpro.pl


czytaj także
Branża Studio Nowe Horyzonty 2016 - podsumowanie 4/10/16
Branża Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty 20/12/16
Branża Weronika Czołnowska Koordynatorką Wydarzeń Branżowych SNH 5/01/17
Branża Co, kiedy i gdzie? 19/01/17