English
zaloguj / zarejestruj

Kino Dzieci na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

2/06/17
Tarapaty
Canneńskie tytuły w dystrybucji Gutek Film Ruszyła sprzedaż biletów na 1. Podlasie SlowFest w Supraślu (1.07-17.09)

Seanse dla najmłodszych widzów mają na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już ponad dziesięcioletnią tradycję. W tym roku sekcję po raz pierwszy przygotował Festiwal Filmowy Kino Dzieci, który co roku we wrześniu jest organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ponad 20 polskich miastach.

Najmłodszych widzów zapraszamy na przedpremierowy pokaz Tarapatów Marty Karwowskiej, nawiązujący do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego oraz trzy zestawy filmów krótkich, w tym pojedyncze odcinki najnowszych polskich seriali animowanych oraz filmy krótkometrażowe z całego świata, które zdobyły uznanie na wielu festiwalach filmowych dla dzieci.

Tarapaty, czyli wielka wakacyjna przygoda (6+)

12-letnia Julka ma spędzić wakacje u mało sympatycznej ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i nieodstępujący go na krok pies Pulpet. Kiedy dzieciom wpada w ręce tajemniczy plan, zaczyna się prawdziwa przygoda. Ruszają na poszukiwanie skarbu, na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. W rolach głównych, obok rewelacyjnych aktorów dziecięcych, wystąpili między innymi Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj i Krzysztof Stroiński. Scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Film For Kids.PRO organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu oraz najmłodszymi aktorami.

Nowe polskie seriale na horyzoncie (4+)

W zestawie zostaną pokazane odcinki najnowszych polskich seriali dla najmłodszych. Basia zabierze młodych widzów na wycieczkę do ZOO, Ala przedstawi wszystkim swoje koty a Czipu wyczaruje z kapelusza niesamowite dźwięki. Pompik opowie o tym, jak to jest być małym wielkim żubrem, a Toru Superlis zdradzi swoją rodzinną historię. Wikkinga Tappiego czeka zamieszanie z zimowymi zapasami, a niedźwiedzie udowodnią, że przytulanie się to najmilszy sposób na udany dzień. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Czas na kolejne przygody(tworzenie flip booków z nowopoznanymi bohaterami)

Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie (4+)

Bohaterowie zestawu wpadają w kłopoty. Na szczęście dzięki dobremu humorowi i przyjaciołom każdemu z nich uda się je przezwyciężyć. Widzowie poznają Pana Patyka (kolejna po Gruffalo i Miejscu na miotle adaptacja książki J. Donaldson), Ciasteczko, Tygryska, Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją Myszką. A na koniec mała czerwona linia pokaże, co może się wydarzyć, kiedy schowa się ją do kieszeni. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Co da się wyczarować z czerwonej linii? (zabawy plastyczne z muliną)

Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie (6+)

Czy to źle, że każdy z nas jest inny? A może te różnice są naszą największą siłą i dzięki nim wszyscy jesteśmy niepowtarzalni? Dzieci spotkają Kieszonkowego Człowieczka, Jelonka i wrażliwego Odda. W trzeciej części swoich przygód powróci Mały Ptaszek, który tym razem nie zazna chwili spokoju przez uprzykrzającą mu życie dżdżownicę. Młodzi widzowie poznają historię zagubionego listu i znajdą wspólnie z bohaterami filmu odpowiedź na pytanie, skąd na niebie wzięły się gwiazdy. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Jak wygląda twój bohater? (robienie notesów obrotowych z podobiznami bohaterów filmowych)

Kuratorkami sekcji są Kamila Tomkiel-Skowrońska i Agnieszka Wrzak.


czytaj także
Przestrzeń NH Identyfikacja wizualna MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, którą współtworzyli widzowie festiwalu 26/05/17
Program Mistrz Dumont i dwa debiuty – z Cannes do Wrocławia i do polskich kin 12/06/17
Program Nowe Kino Izraela na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 16/06/17
Program Nowa sekcja Lost Lost Lost - zagubione wśród festiwali 16/05/17