English
zaloguj / zarejestruj

Sprzedaż karnetów na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty od 18 stycznia

17/01/17
Nocturama reż. Bertrand Bonello
Rafał Syska: Fred Kelemen – przeznaczenie Wyniki plebiscytu Złota Dziesiątka Nowohoryzontowiczów 2016

Drodzy Państwo, Przyjaciele festiwalu,

ostatnie miesiące w naszym biurze zdominowały rozmowy o przyszłości naszego festiwalu. Chcemy go udoskonalać i rozwijać oraz chcemy, żeby wciąż był dla Państwa interesujący i inspirujący programowo.

Jednym z najważniejszych elementów festiwalu, na którego usprawnieniu najbardziej nam zależało, było ułatwienie posiadaczom karnetów, czyli naszym najwierniejszym i najbardziej aktywnym widzom, oglądania filmów cieszących się największych zainteresowaniem. Przygotowaliśmy ważną zmianę, którą wprowadzimy podczas zbliżającej się 17. edycji festiwalu (3-13 sierpnia 2017). Posiadacze karnetów będą mieli ułatwiony dostęp do pokazów najbardziej obleganych festiwalowych tytułów, które znajdą się w sekcjach premierowych: Pokazy Galowe, Mistrzowie i Odkrycia oraz w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty. Każdy z filmów w wymienionych sekcjach będzie miał w pierwszym lub drugim bloku godzinowym przynajmniej jeden pokaz, na który 80 % miejsc w sali będzie przeznaczonych dla posiadaczy karnetów, natomiast 20 % będzie przeznaczonych do sprzedaży. Popołudniowe i wieczorne seanse w tych sekcjach będą miały odwrócone proporcje: 20 % miejsc przeznaczonych będzie dla posiadaczy karnetów i akredytacji, zaś 80 % będzie przeznaczonych do sprzedaży. Zasady rezerwacji miejsc na filmy w innych sekcjach festiwalu nie ulegną zmianie. Taki system funkcjonuje na wielu międzynarodowych festiwalach i doskonale się sprawdza, o czym niejednokrotnie sami osobiście się przekonaliśmy. Jesteśmy pewni, że ten system świetnie przyjmie się także na Nowych Horyzontach i spowoduje, że dostęp do najpopularniejszych filmów w programie będzie dla Państwa dużo łatwiejszy.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa większą liczbę karnetów niż w latach ubiegłych, jednak pula jest ograniczona i może się wyczerpać przed upływem zakończenia sprzedaży karnetów (30 czerwca). Cena karnetu nie zmienia się – będzie to wciąż 350 złotych. Osoby posiadające Kartę Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty będą mogli kupić karnet za 335 złotych.

Sprzedaż karnetów rozpoczyna się 18 stycznia na naszej stronie internetowej www.nowehoryzonty.pl

W programie 17. edycji festiwalu będą retrospektywy francuskiego mistrza Jacques’a Rivette’a, niemieckiego reżysera i operatora Freda Kelemena oraz jeszcze jednego twórcy, którego nazwisko trzymamy na razie w tajemnicy. W programie znajdą się również przeglądy Nowe Kino Izraela oraz Kino Protestu. Nie zabraknie Państwa ulubionych sekcji (Filmy o Sztuce, Nocne Szaleństwo, etc.) oraz głośnych filmów przywiezionych z najważniejszych światowych festiwali. Za nami pobyty na festiwalach w Wenecji (we Wrocławiu pokażemy laureata Złotego Lwa Kobieta, która odeszła Lava Diaza), czy Toronto (m.in. głośna Nocturama Bertranda Bonello). Kolejne ważne wydarzenia filmowe przed nami. Z pewnością przywieziemy z nich wiele interesujących filmów.

Pozdrawiamy i zapraszamy do Wrocławia,

Roman Gutek, dyrektor festiwalu

Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny festiwalu

kup karnet

regulamin sprzedaży karnetów

informacje o karnetach


czytaj także
Dystrybucja "W pionie" Alaina Guiraudie od 20 stycznia w polskich kinach 3/01/17
Ogłoszenie 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: ceny biletów 2/02/17
Dystrybucja "Cmentarz wspaniałości" Apichatponga Weerasethakula od 10 lutego w kinach 2/02/17
Dystrybucja "Śmierć Ludwika XIV" Alberta Serry od 3 marca w kinach 17/02/17