English
zaloguj / zarejestruj

"Komuna" Vinterberga na zamknięcie 16. MFF T-Mobile NH

30/07/16
Komuna reż. Thomas Vinterberg
Rozpoczyna się 73. MFF w Wenecji

Dziś gala wręczenia nagród 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. O 18.00 zapraszamy do KNH 1 na seans Komuny Thomasa Vinterberga, w której reżyser nawiązując do swoich wspomnień z dzieciństwa spędzonego w komunie w latach 70. dokonuje bolesnej wiwisekcji mitu wspólnoty. W jednej z głównych ról nagrodzona za tę kreację na Berlinale Tryne Dyrholm. Przed seansem organizatorzy festiwalu ogłoszą laureatów Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty, Międzynarodowego Konkursu Filmy o Sztuce oraz Konkursu Powiększenie. Nagrody zostaną wręczone również najlepszym polskim i europejskim filmom krótkometrażowym. Komunę zobaczyć będzie można jeszcze w niedzielę o 12.45 i 15.45 w KNH 1, pokazy nagrodzonych filmów także odbędą się w niedzielę.

Przed galą, ponownie zapraszamy m.in. na weekendowe seanse dla najmłodszych (10.00, KNH 5). Dzisiaj Filmy dla dzieci 5+. O 10.00 w KNH 6 ostatni pokaz intrygującego dokumentu z Konkursu Filmy o Sztuce Koniem być Jérôme'a Clément-Wilza o płynnych granicach seksualnej i gatunkowej tożsamości. O 13 w KNH 5 jeszcze jeden seans 8-godzinnej epopei Filipińczyka Lava Diaza Kołysanka do bolesnej tajemnicy, zaś o 16.15 ostatnie seanse: zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na Berlinale Fuocoammare. Ogień na morzu (KNH 7) i nagrodzonej we Fryburgu i San Francisco izraelskiej Góry Yaelle Kayam (KNH 8).

O 21.45 w KNH 1 pokaz najnowszego filmu Petra Zelenki Zagubieni, brawurowej mieszanki komedii, mockumentu i społeczno-politycznej satyry (Czeski Lew dla najlepszego scenariusza). O 22 na wrocławskim Rynku można przypomnieć sobie nagrodzone na Sundance i wielu innych festiwalach odkrycie minionego sezonu, czyli Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej.

W internetowej Gazecie Festiwalowej "Na horyzoncie" polecamy dziś szczególnie rozmowę z Petrem Zelenką i tekst o monumentalnej operze filmowej Matthew Barneya River of Fundament. Do przeczytania pod adresemwww.cojestgrane24.pl/nahoryzoncie.


czytaj także
Festiwale Znamy zwycięzców 7. American Film Festival we Wrocławiu 30/10/16
Ogłoszenie XXI Konkurs im. Krzysztofa Mętraka 2/12/16
Program Retrospektywy Rivette’a i Kelemena, nowe kino izraelskie na 17. MFF TNH 2/12/16
Ogłoszenie Promocje w naszym sklepie na płyty i pakiety dvd 12/12/16