English

Nowy termin 21. MFF Nowe Horyzonty. Sprzedaż karnetów od 10 marca

17/02/21
Światło stulecia, reż. Apichatpong Weerasethakul
Nowohoryzontowy pakiet startowy od 12 lutego w kinach! Filmy dobrze wybrane. Premiera platformy Nowe Horyzonty VOD

Przedstawiamy specjalny list przygotowany przez Romana Gutka, Marcina Pieńkowskiego i zespół Nowych Horyzontów.

Zmiana daty rozpoczęcia festiwalu w Cannes spowoduje nieznaczne przesunięcie terminu nadchodzącej odsłony Nowych Horyzontów. Po wyjątkowej, jesiennej edycji w listopadzie 2020, w tym roku ponownie spotkamy się latem we Wrocławiu. Już 10 marca zostanie uruchomiona sprzedaż festiwalowych karnetów (poprzez stronę nowehoryzonty.pl) – w cenie 390 zł lub 375 zł (dla posiadaczy Karty Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty).

Szanowni Państwo,

od wielu tygodni intensywnie przygotowujemy 21. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Pracujemy nad tym, żeby tegoroczne wydarzenie było na najwyższym poziomie programowym i organizacyjnym. Planujemy edycję hybrydową – sercem festiwalu będą oczywiście pokazy kinowe, ale część filmów będzie można oglądać online.

Ze względu na wciąż groźną pandemię wiele międzynarodowych festiwali odbywających się wiosną zmienia swoje terminy. Jednym z nich jest festiwal w Cannes, który w tym roku odbędzie się w lipcu, bardzo blisko naszego pierwotnego terminu. W związku z tym, że canneński festiwal znacząco wpływa na program Nowych Horyzontów oraz jego wydarzenia branżowe (m.in. Polish Days), postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. 21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 roku, oczywiście we Wrocławiu.

Sprzedaż karnetów na część stacjonarną festiwalu rozpocznie się 10 marca. W programie nadchodzącej edycji znajdą się m.in. retrospektywy Chantal Akerman, Angeli Schanelec oraz Apichatponga Weerasethakula. Nasi selekcjonerzy w ostatnich miesiącach uczestniczyli w festiwalach w Wenecji, Tallinie, Rotterdamie, Göteborgu oraz Sundance. Już teraz mamy potwierdzonych ponad 80 tytułów, a przed nami jeszcze Berlinale, wspomniane Cannes, oraz oglądanie setek zgłoszonych tytułów. Filmy na 21. MFF Nowe Horyzonty będą z pewnością wyraziste i odważnie komentujące złożoną rzeczywistość, z jaką się codziennie zderzamy.

Dziękujemy za wyrozumiałość i za Państwa wsparcie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana, pełna spotkań i dyskusji w salach kinowych oraz, co dla nas niezwykle ważne, bezpieczna.

Pozdrawiamy serdecznie,

Roman Gutek, Marcin Pieńkowski oraz zespół MFF Nowe Horyzonty


czytaj także
Dystrybucja Jakie hity zobaczymy w dniu premiery Nowych Horyzontów VOD? 24/02/21
Dystrybucja Wystartowaliśmy! Zobacz filmy na platformie Nowe Horyzonty VOD 26/02/21
Polecamy Wystawa Biuro Wysp Znalezionych ponownie otwarta od 10.02 6/02/21
Ogłoszenie Gramy z Orkiestrą! Wylicytuj karnet na 21. MFF NH i 12. AFF 5/02/21

Newsletter

OK