English

Środa na Nowych Horyzontach

31/07/19
Córki ognia reż. Albertina Carri
Wtorek na Nowych Horyzontach Dodatkowy pokaz "Pewnego razu… w Hollywood"!

Spotkania z blisko 30 twórcami, performance, koncert i wiele więcej.

Dziś na pewno nie będziemy narzekać na brak spotkań. Już w pierwszym bloku filmowym zapraszamy na trzy rozmowy - z Olivierem Laxe (Siła ognia, 10:00), Isabellą Eklöf (Holiday, 10:00) i Johannem Lurfem (, 10:15). Wczesnym popołudniem zachęcamy do udziału w Q&A z Sarą Dosą (Jasnowidzka i to, co niewidzialne, 12:45), Hilalem Baydarovem (Urodziny, 13:00) i Aistė Žegulytė (13:00), autorką Animus Animalis (historii ludzi, zwierząt i rzeczy).

więcej

Dzisiaj szczególnie polecamy pokaz kultowego filmu Dereka Jarmana - o 13:15 zapraszamy na pokaz Blue i spotkanie z artystami, którzy przygotowali teatralną interpretację książki brytyjskiego mistrza: Rafałem Matuszem, reżyserem spektaklu Chroma. Księga kolorów, aktorami - Błażejem Wójcikiem i Przemysławem Kozłowskim oraz współautorem scenariusza i tłumaczem książki Jarmana - Pawłem Świerczkiem.

więcej

Wieczorem spotkamy się z Markusem Schleinzerem (Angelo, 15:45), Markiem Jenkinem (Przynęta, 16:00) oraz z twórcami filmów krótkometrażowych prezentowanych w drugim zestawie festiwalowej shortlisty (16:00): Marcinem Filipowiczem (Chłopcy z motylkami), Igorem Kaweckim (Oko boga), Marią Wider (We mnie), Adamem Żądło (Cyborgy), Darią Kasperek i Michałem Modlingerem (Oddech). W tym samym bloku polecamy także Q&A z twórcami Sacavèm - Júlio Alvesem (reżyser) i Empar Casanovą Planą (produkcja).

więcej

Wieczorem dowiemy się więcej o pracy filmowca na Islandii - o 18:45 zapraszamy na spotkanie z Hlynurem Pálmasonem (po seansie Białego, białego dnia). O 18:45 polecamy także rozmowę z Albertiną Carri, bohaterką tegorocznej retrospektywy (Córki ognia, 18:45). O 19:00 Max Linz opowie o Muzyce na czas apokalipsy, a Ena Sendijarević odpowie na pytania widzów po seansie filmu Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce. Również wieczorem (19:15) zapraszamy na Q&A z Hiroatsu Suzuki i Rossaną Torres po seansie Zielonego pasa oraz Smaku crème brûlée. O 19:15 w Dolnośląskim Centrum Filmowym przypomnimy kultową Sól ziemi czarnej Kazimierza Kutza (po seansie zapraszamy na dyskusję z udziałem krytyków filmowych - Piotra Czerkawskiego, Diany Dąbrowskiej i Adama Krukia).

więcej

Sztuka na festiwalu trzyma się mocno. Dziś od 15:00 do 18:00 będzie można zobaczyć performance In Silence w wykonaniu Izy Chlewińskiej, współautorki tegorocznej identyfikacji wizualnej. Wydarzenie towarzyszy wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław (o 18:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie). Polecamy także Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery i instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett.

więcej

O 19:00 rozbrzmią na rynku Fortepiany wolności, z kolei w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) rozpocznie się spotkanie literackie przygotowane przez Empik. Tym razem Michał Nogaś będzie gościć reporterkę Aleksandrę Pezdę, autorkę Zdrowaś mario. Reportaże o medycznej marihuanie. Wspólnie porozmawiamy o (nie)radzeniu sobie z cierpieniem, walką z bólem, wieloletnich staraniach chorych osób o to, by w Polsce zalegalizowano medyczną marihuanę.

więcej

Totalna retrospektywa twórców zbyt ogólnych, a także spotkanie DKF-u pod hasłem "Semantyka erotyki". Klub Komediowy poinstruuje was, jak mówić o filmach, których się nie widziało. A później? Dobry, plażowy haj. Kuba HVZX zaprezentuje tłuste bangery z pogranicza rapu i trapu - inspirowane twórczością Haromny'ego Korine'a. Oczywiście w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

więcej


czytaj także
9 pytań do 9 pytań do Maxa Linza, autora "Muzyki na czas apokalipsy" 31/07/19
Wywiad Agnieszka Holland: Potrzeba pozytywnych bohaterów 31/07/19
Branża Screen International nowym partnerem Polish Days! 31/07/19
News Screen International nowym partnerem Polish Days! 31/07/19

Newsletter

OK