English
zaloguj / zarejestruj

Zaproszenie na pokaz prasowy filmu "Szron"

9/01/18
Szron, reż. Šarūnas Bartas
Roman Gutek uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za promocję niemieckiej sztuki filmowej w Polsce Bergman100 podczas 18. MFF Nowe Horyzonty

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza na pokaz prasowy filmu Szron w reżyserii Šarūnasa Bartasa.

18 stycznia, godz. 12.00
Kino Muranów, Warszawa

Najnowszy film mistrza europejskiego kina Šarūnasa Bartasa z muzyką Pawła Mykietyna oraz z Vanessą Paradis i Andrzejem Chyrą w obsadzie. Szron miał premierę na festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się ze znakomitym przyjęciem. Melancholijne, trzymające w napięciu kino drogi z mocnymi akcentami politycznymi opowiada historię dwójki młodych litewskich wolontariuszy, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Mocne, aktualne kino o bezsensie wojny, o cierpiącej współczesności rozrywanej kolejnymi konfliktami, o mimowolnym pragnieniu zaglądania za kulisy wojennego show, który w rzeczywistości w niczym nie przypomina hollywoodzkiego kina batalistycznego. Szron jest litewskim kandydatem do Oscara.

Szron Bartasa to rzecz o fatum; hipnotyczna zimowa podróż do współczesnego „jądra ciemności”, które rozciąga się nie tak daleko, za naszą wschodnią granicą. (Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty)

 Szron wejdzie do polskich kin 16 lutego.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres:

aleksandra.pawelczyk@nowehoryzonty.pl


czytaj także
Media "Zama" i "Ága" w programie Nowych Horyzontów i w kinach 27/03/18
Media Trzecie Oko przedstawia: Girlhood 17/04/18
Media Lost Lost Lost – kino z obrzeży w programie 18.MFF Nowe Horyzonty 8/05/18
Media Nicolas Roeg: retrospektywa króla outsiderów na 18. MFF Nowe Horyzonty 16/05/18